Šoreiz ar atvieglojumu varu teikt – viss beidzās laimīgi, bet sekas varēja būt traģiskas.
8. janvārī pulksten 18.32 ceļa posmā Madona-Prauliena automašīnas Audi 80 vadītājs izvēlējās nepiemērotu braukšanas ātrumu, nespējot savaldīt automašīnu, tik tikko izvairījās no sadursmes ar citām automašīnām, kas brauca aiz viņa, kā arī pretim. Šoferis sevi, šķiet, bija iedomājies par Šūmaheru, lienot priekšā braucošajām automašīnām, tēlojot pirmo formulu.
Turējos aiz viņa pietiekami lielā attālumā, bet brīdī, kad sasniedzu apdzenamo auto, tas strauji pārsvērās uz pretējo pusi. Domāju, lai jau „Šūmahers" brauc, apdzīšu viņu pa savu braukšanas joslu. Pēkšņi Audi 80 ielēca atpakaļ iepriekšējā joslā, un tad arī sapratu – nav ko iereibuša vadītāja dēļ sevi un pasažierus pakļaut briesmām. Redzēju vēl līdzīgus skatus, kur varēja notikt frontāla sadursme ar citām automašīnām.
Igaunijā ceļu policijai ir īpaša tālruņa līnija, kas paredzēta sūdzībām par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, kur citi autovadītāji veic bīstamus manevrus uz ceļa vai neievēro ceļa zīmes. Pie mums, ja kāds redz ko līdzīgu, var zvanīt Madonas policijas iecirkņa dežūrdaļai (tālrunis 64822424) vai arī uz numuru 112.
Ir patīkami pamanīt, ka Madonas ielās un ārpus tās dežurē pietiekami daudz policijas ekipāžu, kas ik pa laikam apstādina pārgalvīgos braucējus. Kādam varbūt policijas klātbūtne nepatīk, taču mūsu sabiedrība ir dažāda – neba ceļu satiksmes noteikumi jāievēro tādēļ, lai policija neuzliktu sodu. Noteikumus ievērojam, lai pasargātu sevi un līdzcilvēkus no iespējamiem riskiem, kādi var rasties ikvienam, piedaloties ceļu satiksmē.
Autore: ILVIJA,
ceļu satiksmes dalībniece