Kad vasara iegājusi otrajā pusē, Latvijas mednieku prāti kļūst pavisam nemierīgi. Jādomā par diviem gaidāmiem gada svarīgajiem notikumiem mednieku dzīvē, proti, gadskārtējo mednieku festivālu „Minhauzens 2008" un pīļu medību sezonas atklāšanu.
Mednieku festivāls parasti notiek augusta pirmajā sestdienā, to rīko kāds no mednieku klubiem. Šogad mednieku festivāls notika Gulbenes rajona Lejasciemā.
Mednieku kluba "Lubānas medību resursu saudzētāji" vai vienkārši "Lubānas MRS" medniekiem piedalīšanās festivālā kļuvusi par tradīciju. 1. augusta pēcpusdienā, papriecājušies par saules daļējo aptumsumu, vienotā kolonā devāmies uz Lejasciemu. Iebraucot Lejasciemā, viss liecināja, ka esam gaidīti. Visur valdīja tīrība un kārtība. Svētku drānās saposušies un smaidoši vietējie iedzīvotāji. Ielu krustojumā, kur vajadzēja pagriezties uz svētku vietu, ceļu norādīja divas akmens laikmeta apģērbā ģērbušās meitenes, kas visos izsauca sajūsmu.
Piebraucot pie festivāla norises vietas, tikām dezinficēti ar malku stipra dzēriena un skāba gurķa gabaliņu. Saņēmuši svētību un iebraukšanas caurlaidi, devāmies uz apmešanās vietu. Skanēja mūzika un sabraukušo dalībnieku čalošana. Katras komandas mājvietā bija redzamas klubu atpazīšanas zīmes gan karogu, gan vimpeļu veidā, kas liecināja – pasākums nav vienkārša izklaide, bet kaut kas nopietnāks. Pulksten 20 devāmies uz festivāla „Minhauzens 2008" atklāšanas ceremoniju.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 12.08.2008.
Autors: IMANTS ZEMBERGS
Lubānā
AUTORA foto