Kad margrietiņas jau pagriezušas muguru saulei un Latvijas tīrumos smaržo siena vāli, tūlīt pēc Līgosvētkiem Madonas kultūras nama senioru koris „Mantojums" devās vieskoncertā uz Vāciju. Brauciens no 26. jūnija līdz 4. jūlijam notika pēc Madonas rajona sadraudzības pašvaldības Vaijes rātes un vīru kora ielūguma, ar Madonas rajona un pilsētas domes atbalstu un Ingas Arājas lielo gādību un uzņēmību.
Pēc divu dienu ceļa, ar nakšņošanu Polijā, Ržepinas viesnīcā, mūs sagaidīja Vaijes pagasta birģermeistars, pašvaldības kultūras darbinieki un viesvecāki – ģimenes, kas uzņem dziedātājus.
Viesošanās laikā apmeklējām Vismoras dārzniecību daudzu hektāru platībā. Apskatījām ziedu halli un dārza parku. Braucām ar vagoniņa vilcienu uz purva kolonistu ciema muzeju. Noskatījāmies filmu par Vismoras vēsturi. Vismora ir veidota, uzcelta uz purva, tagad – ļoti zaļa, ziedoša, slavena visā Vācijā.
29. jūnijā pēc pieņemšanas Vaijes rātsnamā, pēc birģermeistara Franka Lemmermana apsveikuma mēs braucām uz Brēmeni, jo puse dienas bija atvēlēta pilsētas apskatei. Guvām ļoti daudz iespaidu. Vakarā – iepazīšanās ar Kirhvaijes Felicianus baznīcas „Kuhn" ērģelēm un turpat baznīcā kora koncerts. Pēc tam visi noklausījāmies arī ērģeļmūzikas koncertu.
30. jūnijā koncertējām Kirhvaijes tirgus laukumā, pirms mums uzstājās Reinera deju skolas dejotāji. Pēcpusdiena – kopā ar viesvecākiem, un tad jau kā katra ģimene to pavada. Nākamajā dienā notika kopīgs atklātais brīvdabas koru koncerts pie Zudvaijes ūdensdzirnavām. Dziedāja „Mantojums" un Kirhvaijes un Zudvaijes kori. Pēc tam – kora „Mantojums" un viesģimeņu kopīgs atvadu vakars restorānā „Dörgeloh", jo nākamās dienas rītā, 2. jūlijā, paredzēts ceļš mājup, atkal, protams, ar nakšņošanu Polijā, tagad jau citā malā un viesnīcā „Kontra".
Vairāk laiset laikrakstā STARS. 12.07.2007.
Autore: LĪGA LĀNE-DREIMANE
kora „Mantojums" bijusī vecākā
AUTORES foto