Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Lolosim savus četrkājainos draugus!

Redakcija

Autors • 25.01.2021.

Burtu lielums

Ir ļoti skaista ziema, bet mūsu draugiem un mīluļiem – kaķīšiem un sunīšiem – ir ļoti grūti šādos apstākļos. Sevišķi tiem, kurus mēs – cilvēki – esam atstājuši pēc vasaras sezonas dārzu rajonos vai kurus vienkārši izmetam uz ielas, vai aizvedam ar mašīnām kaut kur tālāk un palaižam, lai dzīvo paši. Bet kā lai viņi dzīvo uz ielas – bez ēdamā un aukstumā?

Kā tāds cilvēks var mierīgi dzīvot tālāk? Kādu piemēru tādi cilvēki rāda saviem bērniem? Rūpniecības ielas pelēkajās mājās cilvēki aukstumā izmet kaķīti, kurš izmisīgi cenšas sildīties pie mašīnām, bet visu cilvēku sirdis ir aukstas, un neviens necīnās par šo kaķīti un neaizrāda viņa saimniekiem. Šajās pašās mājās uz balkona vasaras svelmē tika turēts sunītis bez ēdamā un dzeramā, un tikai ar lielām pūlēm, vairākkārt griežoties pie varasiestādēm, Velgai Saknei izdevās, ka šo suni atņēma šiem "necilvēkiem", un Velga atrada jaunas, mīlošas mājas šim sunītim. Šādās situācijās ir skaidri redzams, ka faktiski nav, kur meklēt palīdzību, nevienu neinteresē, kā šiem pamestajiem dzīvniekiem klājas. Pamestajos dārzos ir ne tikai kaķu kolonijas, bet arī piesieti sunīši, kurus neviens no viņu saimniekiem nebaro, bet, griežoties pie varasiestādēm, lai aiziet, paskatās un soda šos saimniekus, atkal visi sūta no vienas personas pie citas, un rezultāta nav, sunīši iet bojā.
Labi, ka ir līdzcilvēki, kurus tautā sauc par "kaķu tantēm", iet un baro šos nabadziņus. Paldies Laurai par barības piegādi kaķu kolonijām, paldies Natašai, Iritai, Tatjanai, kas baro kaķīšus un sunīšus. Paldies visiem, kurus nezinu, bet kuri baro un ielaiž siltumā dzīvnieciņus.
Aicinu visus cilvēkus – būsim cilvēcīgi un līdz mūža galam lolosim savus četrkājainos draugus, kurus paši sev esam izvēlējušies!
Lūdzu varasiestādēm sekot dzīvnieku uzturēšanas labturībai un, ja varasiestādēs lūdz palīdzību, tad to arī izdarīt un palīdzēt katrā konkrētajā gadījumā, lai dzīvnieki nemokās.
Pirms ņemt kādu dzīvnieku mājās, padomājiet, vai varēsit būt viņa draugs uz visu viņa mūžu.

Ar cieņu –
RASMA


26.01.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px