6. jūnijā Alūksnē notika gadskārtējie Latvijas senioru koru svētki. Svētki, kas ļauj apzināties tautas spēku vienotībā un kultūras vērtību saglabāšanā.
Šoreiz Alūksnē, Pilssalas estrādē, dalībnieki un skatītāji pulcējās uz garīgās mūzikas koncertu „Debesis un zeme skan". Svētkos piedalījās senioru jauktie kori un senioru sieviešu kori, kā arī Valmieras politiski represēto vīru koris „Baltie bērzi". Koncertu papildināja solists –
dziedātājs Zigfrīds Muktupāvels (viņš arī koncerta vadītājs) un divas solistes. Koncertā piedalījās 40 koru, mūziķu grupa. Šo koru vidū bija arī Madonas kultūras nama senioru koris „Mantojums".
Pirms koncerta korim bija organizēta ekskursija pa Alūksni, mūs iepazīstināja ar pilsētu – bijām pie dzelzceļa stacijas bānīša, apskatījām Glika ozolus, mūzikas skolu, pabijām pie baznīcas. Brīvprātīgais gids nedaudz pastāstīja par Alūksni, un tad jau mums drīz vien bija jāsāk ģenerālmēģinājums estrādē. Repertuārs apgūts, un mēģinājums noritēja raiti. Pēc mēģinājuma – laiks, lai atpūstos, paēstu pusdienas un sapostos koncertam.
Koncerts sākas un beidzas, bet dziesmotais ceļš jau nebeidzas, tas tikai apliecina katra latvieša dziesmas mūžu.
Esmu kādreizējā kora „Mantojums" dziedātāja, kura jau deviņus gadus dzīvo citā pilsētā un līdz šā gada pavasarim dziedāja citā korī, bet uz svētkiem Alūksnē es tomēr aizbraucu – kopā ar „Mantojumu". Gribu izteikt lielu pateicību diriģentei Inārai, kas uzrunāja mani par piedalīšanos kopā ar „Mantojumu", tāpat visiem koristiem, kas pieņēma savā kolektīvā, un es varēju šo sezonu nodziedāt joprojām savā mīļajā korī. Paldies jums, mīļie! Vēlu visiem vasarā smelties zemes spēku, saules enerģiju, lai varat atkal spirgti un veseli rudenī atsākt jauno sezonu.
Arī „Stara" kolektīvam un lasītājiem vēlu dāsnu, bagātu, saulainu vasaru un lai veicas visi jūsu nodomi un darbiņi!
Ar patiesu cieņu
LĪGA LĀNE-DREIMANE
Cēsīs