Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Lai krīze Madonas slimnīcu neskartu!

Redakcija

Autors • 11.05.2010.

Burtu lielums

Guļu Madonas slimnīcas terapijas nodaļā, kas iekārtota ar visādām ērtībām. Palāta paredzēta 3 slimniekiem. Palātai blakus atrodas telpa ar tualeti, dušu, ūdenskrāns ar izlietni, maiss atkritumiem. Gultas – modernas, ērtas, kuras var piemērot atbilstoši slimnieka vajadzībām. Pie gultām ir individuālās sienas lampas, palīdzības izsaukšanas poga. Visa slimnīca atgādina modernu viesnīcu.

Ārā plosās stiprs vējš, rupjas lietus lāses kopā ar ķēpīgu sniegu sitas logā. Bet iekšā silti un patīkami. Māsiņas ar zālēm un šļircēm jau pārstaigājušas, pēc īsa brīža sanitāres nesīs brokastis. Ēdina labi, ēdieni garšīgi un pietiekami. Pavāres savu darbu prot.

Madonas slimnīca var lepoties ar labiem ārstiem, speciālistiem savā nozarē. Laipni, iejūtīgi, prot ar smaidu un mierinošiem vārdiem rast individuālu pieeju slimniekam.
Slimnīcai iegādāta moderna aparatūra. Agrāk sarežģītos jautājumos bija jābrauc uz Rīgu, tagad to visu var izdarīt uz vietas.

Arī medmāsas ir ar augstu atbildības izjūtu, sanitāres ir čaklas un rūpīgas, visur ir tīrība, kas atbilst visām sanitārajām prasībām. Par visu slimnīcas kolektīvu var teikt tikai labu. Es pateicos slimnīcas kolektīvam par ārstēšanu, sevišķi ārstējošajai ārstei Birutai Vindelei. Jūtos labi.

Ārā nelabais laiks rada pretstatu slimnīcas dzīvei. Laika kaprīzes izraisa pārdomas, rodas jautājums, vai mūsu dzīvē nav politiskās kaprīzes. Kā piemēru var minēt, ka Madonas slimnīcu gribēja likvidēt – slimnīcu, kas ir viena no labākajām lauku slimnīcām Latvijā, vai to pārveidot par kaut kādu maznozīmīgu iestādi. Tas man atgādina par valdības vīru un Veselības ministrijas vadošo darbinieku prāta aptumsumu. Tas ir noziegums pret slimniekiem un slimnīcas kolektīvu. Valdošajai elitei neinteresē cilvēks. Sevišķi tas izpaužas laukos, jo ir likvidētas tik daudzas (slimniekiem) cilvēkiem nepieciešamas iestādes, tā pasliktinot dzīves apstākļus.

Tas notika 2009. gadā. Novada un slimnīcas vadība ar visiem iespējamajiem līdzekļiem cīnījās pret slimnīcas likvidēšanu, iedzīvotāji to atbalstīja ar parakstu vākšanu. Paldies Dievam, slimnīcu nelikvidēja.

Tagad tautā klīst runas, ka pēc vēlēšanām slimnīcas likvidēšanas draudi var atkārtoties.

Ir Saeimas vēlēšanu gads. Valdošā elite un partijas ir nervozas, jo valsts ir novesta līdz bankrotam, valdošās partijas baidās, vai atkal tiks ievēlētas. Partiju prestižs ir tik traki nokrities, ka atkal jāgudro, kā apmānīt vēlētājus. Notiek partiju, politisko grupu apvienošanās. Uzrodas Latvijas ekonomikas "glābēji", kas jau sludina, ka tikai viņi var izglābt ekonomiku. Ja Latvijas glābējiem varētu ticēt, tad valsts drīzā laikā kļūtu par labklājības brīnumzemi.

Gatavojas varas tīkotāji, arī vēlētājiem jāgatavojas. Jāseko līdzi partiju, vēlēšanu apvienību programmām, viņu līdzšinējai darbībai, ko viņi izdarījuši ekonomiskās krīzes mazināšanai, kā izpildījuši pirms pagājušajām vēlēšanām dotos solījumus.

Drīz sāksies partiju bosu, deputātu kandidātu braucieni. Braucējos būs gan bijušie deputāti, gan tādi, kas sēžu laikā guļ, staigā apkārt, sarunājas. Brauks bijušie valstsvīri, kas par katru cenu grib tikt pie varas. Labie solījumi birs kā rupjas lietus lāses negaisā.

Vēlētājiem tāpat jāgatavojas. Ir dzirdēti arī dažu izteikumi, ka uz vēlēšanām neiešot. Noteikti jāiet un jāparāda sava attieksme par partijām! Notiks deputātu kandidātu tikšanās ar vēlētājiem. Tur noteikti jāpiedalās, jāizvirza sasāpējušo jautājumu apspriešana. Debatēs jābūt agresīviem, jāprasa, ko viņi darīs pēc vēlēšanām šo jautājumu risināšanā. Tagad tikšanās laikā jāizvirza jautājums par Madonas slimnīcas iespējamo likvidēšanu vai pārstrukturizēšanu. Jautājums jānostāda tā –
ko deputāti un viņu partija darīs, lai nelikvidētu Madonas slimnīcu? Jāizvirza nostādne: "Rokas nost no Madonas slimnīcas!"

Būtu ļoti labi, ja deputātu kandidātu apsolījumi tiktu publicēti laikrakstā "Stars", lai pēc vēlēšanām būtu, ko parādīt, kā pilda apsolīto.

Būsim aktīvi vēlēšanu sagatavošanā, nebūsim gļēvi! Lai neviena krīze neskartu Madonas slimnīcu!

Autors: JĀNIS HIRŠS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px