Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Kur paliek cilvēks?

SILVIJA BERKOLDE, pensionāre Madonā

Autors • 03.07.2025.

Burtu lielums

Nedēļā pēc pašvaldību vēlēšanām griezos pēc palīdzības Madonas novada Sociālajā dienestā par transporta pakalpojuma piešķiršanu acu operācijai Rīgā P. Stradiņa slimnīcā. Tā kā esmu 1. grupas invalīde, dzīvoju viena, es ar sabiedrisko transportu aizbraukt nevaru. Radiem, draugiem, paziņām palīdzēt nebija iespējams, jo vieni strādā (tā bija darba diena), citi, kaut arī ir savs transports, nebrauc uz Rīgu.

Gada sākumā pašvaldības deputāts Zigfrīds Gora bija atsaucīgs un palīdzēja atrisināt radušos problēmu, par ko esmu viņam pateicīga, bet tagad pēc vēlēšanām zudusi vajadzīgā atsaucība pret parastu cilvēku. Zvanīju četras dienas pēc kārtas, vienā dienā vairākas reizes. Ir redzami vairāki neatbildēti zvani, bet ne reizes neatzvanīja – neuzskatīja par vajadzīgu.
Esmu pateicīga domes priekšsēdētājam Agrim Lungevičam, kas tomēr vakarā atzvanīja, uzklausīja mani un novirzīja šo jautājumu Z. Goram.
Saucam pēc palīdzības, ja ir bezizeja. Pēc bezmiega naktīm un liela stresa uz operāciju tomēr tiku. Ir arī saprotoši un atsaucīgi cilvēki un darbinieki P. Stradiņa slimnīcā, kas noorganizēja operācijas pārcelšanu. Tā tika apvienotas divas vajadzības ar vienu transportu. Viss atrisinājās. Tikai paliek viela pārdomām. Esam cilvēki, nevis roboti. Nevaram ieprogrammēt, kad mums slimot un ar kādu slimību mums slimot. Visi gribam baudīt dzīvi pilnvērtīgi, bet negaidīti pienāk brīdis, kad pats ar sevi netiec galā un nākas lūgt palīdzību līdzcilvēkiem. Arī no valsts nākas lūgt palīdzību. Es lūdzu palīdzību Madonas novada Sociālajam dienestam, bet saņēmu atteikumu. Redz, es esot jau divas reizes izmantojusi transporta pakalpojumu, dodoties pie ārstiem Rīgā šajā gadā (ne visi zina, ka ir šāds pakalpojums). Nianse – jāpiesaka divas nedēļas iepriekš. Tas nav loģiski, jo ir visādas situācijas. Visas sarunas ar Sociālā dienesta darbiniecēm ir virzītas uz to, lai cilvēks savas problēmas risina pats. Strādājam tikai pēc noteikumiem, kur ir tādi un tādi punkti, izpildām darbības kā roboti, un pazūd cilvēcība.
Ejam uz vēlēšanām ar cerību, ticību, ka mūsu ievēlētie deputāti rūpēsies, lai dzīve būtu laimīgāka, lai cilvēks justu atbalstu grūtā brīdī.
Ar cerību, ka manā turpmākajā dzīvē būs iejūtīgāki, saprotošāki un cilvēcīgāki cilvēki!


04.07.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px