Cēsu vairāku koru diriģente Marika Slotina-Brante nesen bija sarīkojusi pasākumu Vidzemes koncertzālē Cēsīs, uzaicinot piedalīties koru koncertā "Spēka dēli" piecus jauktos korus un piecus vīru korus, starp kuriem bija arī "Gaiziņš".
No vīru koriem piedalījās Amatas novada vīru koris "Cēsis", Rīgas Latviešu biedrības vīru koris "Latvis", Valmieras Kultūras centra vīru koris "Imanta", Limbažu novada vīru koris "Ziedonis" un Bērzaunes pagasta vīru koris "Gaiziņš". Jauktos korus pārstāvēja Cēsu Kultūras centra jauktais koris "Wenden", Cēsu Kultūras centra jauktais koris "Vidzeme", Ikšķiles novada jauktais koris "Ikšķile", Līgatnes novada jauktais koris "Līgatne" un VEF Kultūras pils jauktais koris "Dzīne". Varat iedomāties, kā skanēja Vidzemes koncertzāle.
Koncerta pirmajā daļā sešas dziesmas izskanēja apvienotā vīru kora izpildījumā, arī "Prelūdija" no cikla "Piecas prelūdijas" Jaunpiebalgas mūzikas skolas mazās pianistes Danielas Macolas izpildījumā, kā arī Valmieras teātra aktiera Kārļa Neimaņa dziedātā "Teici to stundu, to brīdi". Koncerta otrajā daļā jaukto koru priekšnesumā izskanēja desmit dziesmas, bet pašā noslēgumā kantāti "Tēvijai" izpildīja apvienoto desmit kolektīvu kopkoris, kur solistes lomā – Inga Šļubovska-Kancēviča.
Piebilstams, ka Emīla Dārziņa dziesmas "Mirdzi kā zvaigzne" diriģēšana bija uzticēta mūsu vīru kora "Gaiziņš" diriģentei Ritai Briņķei.
Pēc koncerta oficiālā noslēguma scenārija autore izteica vēlmi pasākuma dalībniekiem kopā ar klausītājiem nodziedāt "Gaismas pili" un vēl, kā jau pierasts visos pasākumos, arī "Pūt, vējiņi!".