Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Kora dziesmai nepārtrūkt

LĪGA LĀNE-DREIMANE, kora "Mantojums" dziedātāja

Autors • 14.02.2017.

Burtu lielums

Vēja spārniem aiztraucis atkal viens gads. Gadiem ritot, ar to laiku ir pavisam dīvaini – tas var skriet arvien ātrāk, ka cilvēks nespēj to pamanīt, var arī tā lēni, rāmi vilkties.

Liekas, tikai pavisam nesen kā koris "Mantojums" dedza trīs sveces adventa vainagā Valmieras kultūras centrā 18. decembrī. Tur notika gadskārtējais koru draudzības koncerts "Ziemassvētku ieskaņās". Bet nu jau nemanot jaunā gada februāris – Sveču mēnesis. Madonas kultūras nama koris "Mantojums" 4. februārī bija Līvānos, kur notika Austrumlatvijas senioru koru kopmēģinājums, uz kuru bija sabraukuši arī kori no Cesvaines "Virši", Rēzeknes "Septiņkalne", Balvu "Pīlādzis", Jēkabpils "Atvasara" un vietējais "Jersikas" koris. Dažus koristus pieveikusi slimība, kādēļ koris nav pilnā sastāvā, bet galvenais – kori dzied. Viss notiek. Kāds aiziet no kora, kāds atnāk, bet visi jau esam tie paši, un galvenais ir dziedāt, mācīties jaunas dziesmas, jo kordziedāšana ir pastāvīga vērtība un tā nepārtrūks, lai arī kas būtu. Līdz šā gada senioru Dziesmu svētkiem vēl ir laiks, un kopmēģinājumā kori izdziedāja visas šīs sezonas repertuāra dziesmas. Kori strādā, izvēlas arī dziesmas, kuras patīk pašiem un klausītājiem, veido programmas. Aprīlī sāksies koru skates.
Pēc koru kopmēģinājuma – stunda atelpai, un pulksten 14 sākās koncerts, kurā katram korim jādzied divas dziesmas – viena no Dziesmu svētku repertuāra, otra pēc brīvas izvēles. Koris "Mantojums" dziedāja J. Lūsēna "Karoga dziesmu" un J. Lūsēna un M. Zālītes dziesmu "Paši skaistākie vārdi" no mistērijas "Sapnis par mīlestību".
Koncerts bija sirsnīgs, izdevies, par ko liecināja arī skatītāju skaļie aplausi zālē.
Pēc koncerta norisinājās kopīga, draudzīga koru pasēdēšana pie galdiņiem ar līdzpaņemto cienastu, daudz dziedājām. Pienāca arī laiks dziesmai "Projām jāiet". Šķīrāmies, atvadījāmies, lai tiktos Dziesmu svētkos Siguldā 18. jūnijā.
Koris mīļu paldies saka savai diriģentei Inārai. Tāpat sirsnīga pateicība kultūras namam un Madonas novada pašvaldībai, kas vienmēr palīdz noorganizēt transportu. Koris paldies saka arī saprotošajam, pacietīgajam šoferim Andrim.
Vēlu ikvienam sirdī gudrību un saules staru dvēselē!

15.02.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px