Piektdien, 9. novembrī, redakcijā ar savām problēmām vērsās kalsnaviete Ilze Jurjāse, kas dzīvo Jaunkalsnavā, Kalna ielā 2. Šajā mājā radusies gaužām nepatīkama situācija, kas bojā mājas iemītnieku dzīvi. Ilze Jurjāse stāstīja, ka mājas pagrabos jau vairāk nekā mēnesi nezin no kurienes ieplūst ūdens.
Mēs par to esam informējuši pašvaldības aģentūru, bet nekas netiek darīts, lai ūdensplūdus likvidētu. Saka, ka viņiem esot citi, svarīgāki darbi jāveic, bet mums pagrabos iet bojā vasarā izaudzētā raža, pašiem tur ar zābakiem jāstaigā, – teica Ilze Jurjāse.
Pirmdienas rītā ieradāmies Jaunkalsnavā, Kalna ielā 2. Mums parādīja nama pagrabu, kur salikti nenostiprināti dēļi. Uz grīdas bija ūdens.
Ilze Jurjāse: – Piektdienas pēcpusdienā pašvaldības aģentūras strādnieki atbrauca un izsūknēja ūdeni. Pa sestdienu un svētdienu tas atkal ieplūdis.
Uz grīdas atradās dēļi, pa tiem pārvietoties bija riskanti.
I. Jurjāse dzīvo mājas trešajā ieejā. Mitrums un dēļi bija arī pārējās divās pagraba daļās.
Māju Jaunkalsnavā, Kalna ielā 2, uzcēla pirms daudziem gadiem bijusī mežu pētīšanas stacija "Kalsnava". Pārmaiņu laikos māja nonāca Kalsnavas pagasta pašvaldības īpašumā. Patlaban šajā namā daļa dzīvokļu ir privatizēta, daļa – nav, un tā atrodas pašvaldības īpašumā, iemītnieki kļuvuši par īrniekiem. Iedzīvotāji maksā apsaimniekošanas naudu – 5 santīmus par kvadrātmetru.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 24.11.2007.
Autors: GUNĀRS ZEMZARS
AGRA VECKALNIŅA foto