Vēl pirms pēdējā sniega uzsnigšanas redakcija saņēma Cesvaines pilsētas ar lauku teritoriju iedzīvotājas, zemnieku saimniecības "Voičakas" saimnieces Aldas Kokinas, kuru sarūgtinājusi ceļu uzturētāju rīcība, vēstuli. Viņa pa elektronisko pastu redakcijai atsūtīja arī fotogrāfijas, kurās pamestā nekārtība labi redzama.
Lūk, Aldas Kokinas vēstule: "Nosūtu fotogrāfijas, kas uzņemtas Cesvaines pilsētas lauku teritorijā, un vēlos paust savu neapmierinātību. Aptuveni pirms gada Cesvaines pilsētas lauku teritorijā gar ceļu Graši-Liezēre tika izcirsti krūmi, kas tika sakrauti lielās kaudzēs uz ceļa malās esošajām pļavām. Pieļauju, ka darbus veica ceļu uzturētāji, bet, tā kā viņi ar mums (cilvēkiem, kam pieder zemes gar ceļiem) nekontaktējās, nezinām, kas tie bija. Arī zaru sakraušana uz pļavām netika saskaņota. Šīs kaudzes stāvēja vairāk nekā gadu, apgrūtināja zemes darbus.
Kad šogad beidzot zari tika sašķeldoti, uz mūsu pļavām palika "iepriecinošs" skats – lai šajās vietās varētu nopļaut zāli, vēl vismaz pāris dienu kādam jāstrādā, lai savāktu pamestos zarus (par pļavās sadzītajām risēm jau nemaz nerunājot). Jautājums – kas to darīs? Vai uzņēmums, kas šķeldoja zarus un atstāja vietu nesakoptu, vai arī lauku īpašnieki, kuru piekrišana zaru kaudžu sakraušanai netika prasīta?
Labi saprotam, ka neviens jau vairs pie nesavāktajiem zariem neatgriezīsies un neko nekops – pašiem zemes īpašniekiem vien nāksies to darīt, bet rakstu tādēļ, lai brīdinātu citus zemes īpašniekus, lai viņi nepieļautu šādu zaru kaudžu kraušanu uz savas zemes."
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 27.03.2008.
Autors: GUNĀRS ZEMZARS
ALDAS KOKINAS foto