Praulienas pagasta pensionāru klubiņš "Pie Aiviekstes", izmantojot saulainu trešdienu (24. augustu), šogad otrreiz devās ekskursijā.
Jūnijā maršruts bija "Apkārt Lubāna ezeram", bet šoreiz organizatore Vaira Rudzīte bija ieplānojusi interesantu braucienu Alūksnes virzienā, ko varētu izmantot arī citu kolektīvu vadītāji. 20 dalībniekus bijušās skolas pagalmā Zeltiņos sagaidīja smaidīga un runīga gide – muzeja vadītāja. Kad bija apskatīti muzeja eksponāti, bijušās skolas telpās blakus tautas namam, ekskursantus gide veda uz nākamo objektu – bijušo raķešu bāzi, par kuru arī viņai atbildība. Ar kabatas lukturīšiem rokās praulēnieši nokļuva daudzos pazemes bunkuros un raķešu palaišanas punktos. Gaidot uz dabas muzeja apmeklējumu pils ēkā, ekskursanti laiku izmantoja lietderīgi, aizstaigājot pāri Pilssalai līdz pirms gada atklātajam "muzikālajam" Saules tiltam paklausīties skaistas melodijas. Apbrīnas vērtas muzeja telpās bija jo sevišķi krāšņās izrakteņu kolekcijas, kā arī tauriņu un putnu ekspozīcijas. Ekskursijas noslēgumā pēcpusdienā bija iespēja izstaigāt jaunā kultūras nama skaistās telpas, lai pēc tam, "pozitīvi uzlādēti", varētu mājās ķerties pie sakņu dārzu novākšanas.