28. maijā Madonas pensionāru biedrība pulcējās pie kultūras nama, lai dotos ekskursijā. Šis brauciens notika projekta „Esi aktīvs, dzīvo skaisti" ietvaros.
Todien viena daļa no šī projekta tika īstenota. Neraugoties uz vēso laiku, 47 pensionāri labā noskaņojumā sāka ceļojumu „Iepazīsti savu novadu". Pirmā pietura bija Gaiziņkalna pakāje. Tur mūs sagaidīja gide Vita Eizentāle, kas ar mums kopā bija visu dienu.
Pirmais objekts, ko skatījām, bija Gaiziņkalns. Anita mūs sagaidīja ar dziesmu grāmatām un ļoti interesantu stāstījumu. Uzzinājām gan par akmeņu palādēm ar dažādām enerģijām, gan par sirdsavotu. Augstākais avots Latvijā atrodas Gaiziņkalna virsotnē. Izstaigājām saulaino nogāzi Dāmu paradīzi un stāvāko nogāzi Golgātu. Visur tika skandētas dziesmas, un visus kopā pa vienu taku vadīja tautiskā josta.
Tālāk Vita mūs aizveda pie Viešūra ezera, „Pakalniešiem". Mūs sagaidīja runcene „Mince", un nu jautrība sita augstu vilni. Iepazināmies ar dažādiem zvēriem un to pēdu nospiedumiem, arī ar katra zvēra kažociņu. Pabijām kaķu mājā, alā pie zirnekļa, koka dobumā. Notika arī koru kari – sadziedāšanās. Skaista vieta, jauki cilvēki, bet mums bija jāturpina ceļš. Braucām garām Vestienas muižai un priecājāmies par Kāla ezera skaistumu. Arī uzzinājām, ka vārds „Vestiena" tulkojumā no sengrieķu valodas nozīmē – atpūta.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.06.2014.
Autore: ERITA PADOMA
IRĒNAS ROZNIECES foto