Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā 16. jūnijā bijām liecinieki tam, kādas garīgas un materiālas vērtības tur tiek rūpīgi glabātas.
Ļoti interesanti redzēt sadzīves priekšmetus – senos un arī ne tik senos. Var secināt, kā dzīvojuši mūsu senči, kā izmantoti darbarīki – lietderīgi, ērti lietojami un reizē arī asprātīgi.
Muzeja darbinieki ir ļoti rūpīgi visus senos materiālus vākuši un sakārtojuši. Cik rūpīgi apstrādāti!
Madonas muzejā ieejot, apņem izjūta kā svētnīcā. Esmu TDM audēja kopš 1984. gada. Esam iekārtojuši daudzas izstādes, bet to nevar salīdzināt ar vēsturisko materiālu sakārtošanu. Tas ir ļoti nopietns process, kur katrs priekšmets jānovieto savā vēsturiskajā ritmā.
Nu un kas attiecas uz muzeja darbinieku viesmīlību – tā nav pārspējama. Izjutām ļoti latvisku garu. Muzeja darbinieces kā čaklas bitītes gādāja latviskā garā par ciemiņu viesmīlību un izklaidēšanu. Zāli pieskandināja jau tuvojošās Jāņu dienas līgodziesmas. Ļoti jauks noskaņojums būs vēl ilgam laikam.
Lai jums, visiem darbiniekiem, vienmēr saglabājas tāds darbaprieks, kas rada gandarījumu visai latviešu tautai!
Autore: INĀRA ĀBELTIŅA,
grostoniete