Saulainā sestdienā, kad savus svētkus svinēja madonieši, Cēsīs uz republikas salidojumu pulcējās 79 sieviešu un 24 vīru kori no visiem novadiem, lai koru lielkoncertā pils estrādē skandētu skaistākās un skanīgākās latviešu dziesmas.
Koncerta mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Klišāns un svētku režisore Inese Mičule bija padomājuši, lai 2600 lielais dziedātāju pulks, kurā atradās arī Kalsnavas pagasta sieviešu kora "Silvita" meitas un Bērzaunes pagasta vīru kora "Gaiziņš" puiši, izskatītos un izklausītos augstā līmenī. Dziesmas, kuru kopskaits bija pie trim desmitiem, pārmaiņus izpildīja sieviešu un vīru kori. Daudz bija arī kopdziesmu. Ar pacilātību izcēlās koru virsdiriģenti Edgars Račevskis, Ivars Cinkuss, Mārtiņš Klišāns. Ar kopkori kopā uzstājās solisti Andris Ērglis, Ivars Cinkuss.