Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Dziesma – ne tikai vaļasprieks

LĪGA LĀNE-DREIMANE, koris

Autors • 27.12.2018.

Dziesma – ne tikai vaļasprieks
Burtu lielums

Kādam klusi, nemanāmi, citam ātri un trauksmaini ir aizritējis vēl viens gads. Izskanējis Ziemassvētku zvaniņš, un tagad uz gadumijas sliekšņa mēs domājam un izvērtējam aizvadīto gadu par tajā paveiktajiem darbiem un arī par to, ko nesīs jaunais gads.

Madonas kultūras nama senioru kora "Mantojums" pamatsastāvā ir gandrīz 50 dziedātāju, kuri par savas dzīves lielāko vērtību ir izvēlējušies dziesmu. Tas nav tikai vaļasprieks, bet pacietīgs un saistošs sirdsdarbs iknedēļas mēģinājumos mūsu diriģentes Ināras vadībā. Korim šis aizejošais gads ir bijis veiksmīgs un darbīgs.
Agrā pavasarī, 11. martā, kultūras namā notika senioru koru sadraudzības koncerts "Dziesmu svētku ieskaņās", uz kuru "Mantojums" aicināja dziesmu draugus no Valmieras, Jersikas, Siguldas, Balviem, Mārupes.
Aprīlī arī "Mantojuma" koristu dziesmas spēku un varējumu skatē izvērtēja stingrā žūrija, guvām ļoti labus rezultātus, saņemot I pakāpes diplomu, un tā ir "caurlaide" uz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem. Latvija svin savu simtgadi, un ir jauki, ka Latvijas simtajā gadā koris "Mantojums" 26. maijā nosvin savu kora sešdesmitgadi. Jūnijā Madonas pilsētas estrādē notiek "mazie dziesmu un deju svētki", kur visi novada kori un deju kolektīvi izdzied un izdejo Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku programmu, arī mūsu koris. Un tad ir neaizmirstamās dienas Rīgā "lielajos dziesmu un deju svētkos", kas patiesi bija grandiozi. Patīkami, ka gadskārtējie senioru koru svētki tika iekļauti šajā nedēļā un notika Esplanādē.
Pēc vasaras, atpūtušies, esam atkal savās "otrajās" mājās.
Madonas pensionāru biedrība rīkoja pasākumu, veltītu Latvijas simtgadei, kurā arī mūsu koris sniedza koncertu.
15. decembrī pēc Alūksnes kultūras centra senioru kora "Brūklenājs" ielūguma bijām Alūksnē uz draudzības koncertu "Ziemassvētkus gaidot". Koncertā piedalījās arī kori no Balviem, Smiltenes, Ziemeru pagasta. Pēc koncerta neliela koru kopābūšana pie kafijas-tējas galda. Ar līksmām dziesmām pie Alūksnes kora diriģentes mūzikas pavadījuma tika dejots, smiets un uzkrāta jauna enerģija nākamajam pasākumam, kas mūsu korim jau otrajā dienā, t. i., 16. decembrī – esam ielūgti uz koncertu "Adventes laikā" Valmieras kultūras centrā. Jau vairākus gadus Valmieras senioru koris "Sudrablāse" un vīru koris "Baltie bērzi" uz šādu koncertu aicina draugus no Madonas, Smiltenes, Valkas, Salacgrīvas un Tukuma. Koncertā ieguvēji bija it visi – gan diriģenti, koristi, kas saņēma daudz sirsnīgu vēlējumu, gan skatītāju-klausītāju pilnā zāle, kas guva prieku no sirds dziedātu dziesmu skaņās.
Mēs, kora dziedātāji, mīlam un cienām savu skolotāju – diriģenti Ināriņu, esam ļoti pateicīgi par viņas lielo pacietību un labsirdību. Paldies sakām arī mūsu autobusa šoferītim Pēterim, kas nekad neatsaka transportu.
Koris "Mantojums" vēl visiem, visiem pilsētā un novados: lai izgaistošo skuju un izdegušo svecīšu smaržā mēs katrs atgriežamies pie savas dvēseles un ieklausāmies tajā! Lai jaunā gada naktīs zvaigznes spīd klusi un visiem nes mīlestību, veselību! Daudz laimes, ļoti daudz!


28.12.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px