Lieliski, ka rāda un apkopo dažādas kulinārijas receptes par godu Latvijas simtgadei, un tai būs veltīti vērienīgi un dārgi Dziesmu svētki, kā arī citu svētku svinēšana, ozolu stādīšana (ieguldījums paliekošs un garīgs). Nu, rādām spožas spalvas un bagātību!
Bet vai ir nojausma, par cik simtiem vai tūkstošiem uz Latvijas simtgadi saruks iedzīvotāju skaits, cik cilvēku dzīvo un dzīvos zem un ap nabadzības slieksni? Jā, var jau teikt, ka svētkos par slikto nedomā. Bet dzeloņi lien ārā!
Varbūt vajadzētu ar valdības svētību atjaunot vismaz divas cukurfabrikas, linu pārstrādes fabriku Latgalē, Kurzemē kokapstrādes fabriku.
Uz piespiedu brīvprātības principa ar 300 eiro mēnesī (tas vēl labi), neizmantojot uzkrājumus, uz katra Latvijas novada nomali iekārtot uz dzīvi, vismaz uz 6 mēnešiem, kādus 2-3 deputātus vai ministrus, vai citus darbiniekus, un veikt analītisku darbu par izdzīvošanu.
Atzinīgi vērtējama „Tautas Panorāmas" tikšanās ar Latvijas novadu, pagastu, pilsētu iedzīvotājiem.
Vēl nav dzirdēti viedokļi vai publicējumi par žurnālistu pārdzīvojumiem jaunatklātā Latvijā. Domāju, par redzēto ir šoks. Visur tukšums, bezdarbs, laukus uztur nedaudzi entuziasti.
… un tomēr, gaidīsim Latvijas simtgadi ar prieku, jo mums ir sava valsts, kaut daļēji izpārdota, un apturēto ieceri par NĪ nodokļa celšanu, precīzāk, pamatiedzīvotāju izdzīvošanu no Rīgas, Pierīgas, Jūrmalas.
03.05.2017.