Lasot laikrakstā „Stars" entos rakstus par atkritumu problēmu, kas radusies pēdējo trīs gadu laikā, rodas sajūta, ka esam atgriezušies „Mērnieku laikos" (brāļu Kaudzīšu romāns). Kaut arī dzīvojam ES dalībvalstī, kas simbolizē izaugsmi un attīstību, tā vien šķiet, ka esam atkāpušies pat par gadsimtiem pagātnē.
Būdams madonietis kopš dzimšanas – nu jau 27 gadus, vēl ne reizi nebiju saskāries ar tādām problēmām (ja tās vispār var saukt par problēmām) par atkritumu izmešanu. Ar godu un savu artavu vienmēr saku un nesu Madonas pilsētas vārdu, jo nāku no Vidzemes mazās Šveices, ar to domājot pilsētas ainavu un tās daili, nevis komunālo pakalpojumu cenas. Dzīvojot un strādājot vairākās ES dalībvalstīs, esmu izbaudījis komunālos maksājumus, kur bez piekrišanas/akcepta pilnīgi visiem (neatkarīgi no dzīvesvietas) tiek piestādīts rēķins par atkritumiem (jo galu galā mēs tos radām); ja nu vienīgi jūs (īrnieks, iedzīvotājs) esat spējīgi apliecināt ar maksājumu orderiem, ka izmantojat (vairāk kā sešu mēnešu periodā) citus pakalpojumus to utilizēšanai, tad jums šī summa vairs nav jāmaksā.
Ieguldot naudu šajos „projektos", mēs kavējam pilsētas attīstību – labāk šos līdzekļus investēt ražošanas sektorā, palielinot pilsētā darbavietu skaitu, verot vaļā jaunus darba objektus, kas palielinātu pilsētas ienākumus.
Ko varu secināt – ka iepriekšējie SIA „Madonas namsaimnieks" vadītāji ir bijuši amata cienīgi un spējuši atrisināt jautājumu par atkritumiem, bet līdzšinējais vadītājs amatam, manā skatījumā, neatbilst, ja jau šis jautājums vēl aizvien nav atrisināts un rada tādu ažiotāžu iedzīvotāju vidū – tērējot iedzīvotāju enerģiju un līdzekļus nelietderīgi.
Atgriezieties pie vecajiem maksājumiem, kurus līdz šim piemērojāt Madonas iedzīvotājiem! Atcerieties, ka mēs visi radām atkritumus un mums visiem par to savākšanu ir jāmaksā, lai kur mēs dzīvotu un kurā pilsētas pusē mēs tos izmestu, kā arī –
lai nebojātu pilsētas vidi un ainavu ar atkritumu izvešanas mašīnām, es jūs LŪDZU – savāciet tos visus vienkopus un nogādājiet ar vienu vedumu, nevis vairākkārt braukājot un radot lielākus izmešus pilsētas vidē.
Autors: JĀNIS BARDAUSKIS,
madonietis kopš dzimšanas – nu jau 27 gadus