Mūsu PMK19 bijušo darbinieku salidojums domās sākās ar vēsturisku ieskatu pagātnē.
Meliorācijas sistēmā strādāja simtiem cilvēku. Tūkstošiem hektāru tika pārveidoti par auglīgām zemēm. Bet kas notiek tagad? Viss aizaug, viss pārpurvojas. Toreiz pašiem bija liels traktoru un mašīnu parks, ieskaitot autobusus, ar kuriem pārvadāja strādniekus uz darbu un no darba. Ar labu tehnisko aprīkojumu bija mehāniskās darbnīcas, kur remontēja traktorus un mašīnas. Savs betoncehs, kur izgatavoja grodus u. c. objektos vajadzīgos materiālus. Ēdnīca „Zemenīte", kur varēja nobaudīt gan siltos, gan aukstos ēdienus. Katru dienu strādnieki bija nodrošināti ar siltām pusdienām. Izveidoja savu palīgsaimniecību, dārzniecību ar plašām siltumnīcām un lecektīm, cūku fermu, kur saražoto produkciju izdalīja katru mēnesi strādniekiem pa iecirkņiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.08.2011.
Autore: DZIDRA
ZIGRĪDAS KURZEMNIECES foto