Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Ar zeltu sirdī un sudrabu matos

Redakcija

Autors • 16.06.2008.

Ar zeltu sirdī un sudrabu matos
Burtu lielums

7. jūnijā pilsētas svētku ietvaros Madonas kultūras namā pasākumā „Sadosim rokas" tika godināti tie Madonas pilsētas pāri, kas laulībā nodzīvojuši vismaz 50 gadu.
„Mēs katru gadu izdomājam ko neparastu savas pilsētas svētku sakarā. Šogad nolēmām iepriecināt Zelta un Smaragda kāzas sasniegušos," teic idejas autore, Madonas pilsētas dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Valentīna Ozoliņa.

Simboliski vedēju lomā iejutās Madonas pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters un vakara vadītāja Valentīna Ozoliņa. Skanēja muzikāli sveicieni, apsveikuma, pateicības, apbrīna un uzslavas vārdi.

Madona skan

„Zeltrača darbs – tik grūts un smags, tas prasa kalšanu un sijāšanu. Bet kas gan tas ir salīdzinājumā ar jūsu sasniegto zeltu – Zelta kāzām? Tāds nieks vien, jo cik ir no sirds jāpiedod, jāpalīdz, jāatdod, cik jāuzklausa, cik krietna sirds jādāvā, lai kopā sasniegtu šo zeltu. Jums tas ir izdevies. Droši varu apgalvot, ka zelta meklētājiem ir vieglāk dzīvot, nekā zelta gadus kopā piedzīvot," pasākuma ievadā cienījamos pārus sveica Valentīna Ozoliņa. „Rīga dimd, taču Madona skan! Skan caur bruģi, kas tiek ieklāts ielās, skan ar dziesmām un dejām. Arī šovakar lai skan mūzika un jūs spējat iegrimt tās burvīgajās skaņās, kas aizvedīs atmiņās," piesakot Artūra Grandāna un Ivetas Škapares muzikālo sveicienu, aicinot aizdegt piecas simboliskās zelta sveces – katram gadu desmitam par godu, vēlēja vakara vadītāja. Pasākuma gaitā tika atvērta Goda grāmata, kurā zelta burtiem ierakstīti visi pāri, skanēja salonansambļa „KARĒ" programma par mīlestību, Ilmāra Bērziņa mežrags, Agneses Kostigovas solodziesmas, Ingrīdas Gailītes muzikāls pavadījums, „Vērtumnieku" sveiciens. Savu dzeju lasīja mūziķis, dzejnieks Māris Jansons.

Medus un maize – spēkam, roze – dvēselei

Kā jau svētku reizē pienākas, arī šoreiz neiztika bez dāvanām – katrai ģimenei tika pasniegts keramiķa Jāņa Seiksta darināts medus podiņš. „Medus ir allaž bijis cieņā, tāpēc lai noder mūsu bitenieka Jāņa Puriņa vakar izsviestais, šorīt agri atvestais medus. Tam klāt „Madonas maiznieka" speciāli jums cepts, lina paladziņā ietīts maizes klaipiņš spēkam un novēlējums – lai nekad nevienai namamātei nepienāk diena, kad trūkst maizītes, ko galdā celt," ar mīlestību raugoties uz ikvienu no pāriem, vēlēja Valentīna Ozoliņa, savukārt domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters katrai kundzei sniedza skaistu, sarkanu rozi – kā mūžīgās mīlestības un uzticības simbolu.

„Jūsu kopā pavadītais gadu skaits ir apliecinājums tam, ka esat pozitīvi noskaņoti un optimistiski cilvēki. Mums visiem nākotnē jāraugās ar šādu skatu, tad veiksies kopdarbs. Valentīna Ozoliņa man itin bieži vaicā, kad Madonā būs Laulību pils, nu varu pateikt, ka rudens pusē tiks nojaukta tā kultūras nama daļa, kas vēl nav atjaunota, un nākotnē mums būs mūsdienīga tradīciju zāle," sveicot pārus un sakot paldies Valentīnai Ozoliņai par pasākuma ideju un tās realizēšanu, solīja domes priekšsēdētājs.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 17.06.2008.

Autore: SANDRA ZARIŅA

AIGARA KREICBERGA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px