Tā saucās šā gada "Baltais rīts" Meirānu Kalpaka pamatskolā.
Kopā iedegt adventa vainagā ceturto sveci solu rindās sasēduši Meirānu vecmāmiņas, vectētiņi. Un arī tie vecļaudis, kam bērni mājvietu atraduši citās malās, kuri pa vienam vai divatā sargā savas Meirānu sētas. Ikviens saņēmis skaistu ielūgumu un jūtas mīļi aicināts. Ar draisku bērnu labdienu esam pavadīti uz zāli, pa ceļam sasildīti skolotāju laipnos smaidos un vārdos.
Zālē klavieres rotājas ar bērnu apdarinātiem košiem sveču trauciņiem. Uz skatuves gozējas sniega kalni, stūrītī altāris ar adventa vainagu, kurā tūlīt iedegsies svece. Klusi, klusi skan "Klusās nakts" motīvs skolotājas Inetas sniegumā, kuru bagātina topošā ksilofoniste. Rūķis ar Dzirkstītes seju zālē ieved – kā krellēs savērtus – pašus mazākos māksliniekus. Pie altāra vietu atrod galvenais eņģelis – balts no galvas līdz kājām – ar skolotājas Daces seju. Iededz sveci.
Un sāk runāt. Mierīgi. Maigi. Ar katru vārdu ievedot pasaulē, kur valda viss labais, tīrais, sargājošais. Ar katru teksta daļu ver vaļā ikvienā no mums mītošo gaišo sirds kaktiņu. Bērni visdažādākajās kombinācijās bagātina runātos tekstus ar dziesmu, deju, mūzikas instrumentu. Katram atrasts veids, lai sevi izteiktu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.12.2011.
Autore: ĀRIJA BĒRZIŅA