Nupat Latviju pāršalca ziņa, ka konkursā par dzērveņu reklamēšanu uzvarējusi akciju sabiedrība „Super FM". Konkursu uzrauga Lauku atbalsta dienests, un konkursam paredzētā nauda ir ievērojama – 562 tūkstoši latu.
Šādu summu paredzēts iztērēt, stāstot lielveikalu degustācijās, televizoru ekrānos, interneta portālos un arī laikrakstu slejās Latvijas iedzīvotājiem par dzērveņu veselīgo ietekmi uz cilvēka organismu.
Rodas jautājums, vai tiešām Latvijā izdos tādas pasakainas naudas summas par dzērveņu veselīguma popularizēšanu, rīkos kafijas pauzes, droši vien ar lašmaizītēm, uz kurām laši būs tādā cenā, it kā lidojuši ar „airBaltic" apkārt zemeslodei?
Bet varbūt tā Eiropas nauda (tā jau arī mūsu nauda, jo Latvija maksā kopējā fondā par esību Eiropas Savienībā) bija domāta citam nolūkam? Piemēram, kādas dzērveņu pārstrādes rūpnīcas vai ceha celtniecībai vai dotācijām dzērveņu audzētājiem?
Nevar taču būt, ka Eiropas ierēdņi nezinātu par dzērveņu popularitāti, bet, ja tiešām tā ir, mūsu bāleliņi, katrs bērns gan to zina!
Autore: V. ĶIMSE