Svētais Ziemassvētku un priecīgais Jaunā, 2016., gada sagaidīšanas laiks aizskanēja arī Madonas novada Barkavas pansionātā, kurā mitinās 44 iemītnieki.
Arī sirmgalvju sirdis nekad nebeidz gaidīt necerētus brīnumus šais dienās. Un brīnumi atnāca gan ar pašu darbinieku skaisti zvaigžņoto telpu savlaicīgu noformēšanu, gan ar pagasta sagādāto lielo meža egli zālē. Sekoja skolēnu koncerti, kā no Bērzaunes, tā no Barkavas pamatskolas. Visus iepriecināja skolēnu pašizgatavotie, visdažādākie eņģelīši. Kā baltu eņģeļu karnevāls, ar fantastisku noformējumu, tika sūtīts viņu vecāku roku darinājums. Pēc tam ieradās ļoti atraktīvais un atjautīgais Salatētis ar dāvanu maisu, protams, dodot tiem, kas atcerējās puspiemirstās dziesmiņas un dzejolīšus. Bija smaržīgā piparkūku cepšanas pēcpusdiena, bija arī vecgada nogalē septiņu pēdējos gada mēnešos dzimušo jubilāru sveikšana ar ziediem, katram veltītām dziesmām un cienāšanos. Kādā rīta stundā pie mums ieradās vietējais priesteris, lai daiļi sakoptajā pansionāta kapelā noturētu pateicības un laba jaunā gada lūgšanas dievkalpojumu. Vairākums no sanākušajiem bija smagāka likteņa piemeklētie un tie, kas vēl tic dievišķajai Mīlestībai, ko latīņu vārdā apzīmē "agape". Atcerējāmies dzejnieka Jāņa Poruka vārdus (dzejolī "Ziemassvētki"): "Tā debessvētā mīlestība, vai būtu kāds, kas viņu lūdz?"
Sagaidot 2016. gadu, noteikti ticēsim mīlestībai "filia", tas ir, mīlestībai, kāda valda starp brāļiem un māsām, arī mūsu pansionātā!