… un arī meitas, šāds jautājums un sāpe vienlaikus rodas pēc 23. augusta atceres pasākuma – koncerta „Baltijas ceļam – 23", kurā piedalījās Latvijas senioru kori un deju kolektīvi.
Sāpe par to, ka kultūras nama organizēto svētku, valstiski svarīgas dienas, atzīmēšanu neapmeklēja neviens no novada pašvaldības domes, neviens no Madonas domes kultūras nodaļas speciālistiem. Bet tuvojas vēlēšanas, vai balsosim? Vai tā veidojam valstiski un cilvēciski svarīgas tradīcijas? Cieņu pret savu valsti?
Šai sakarībā radās neveikla situācija, jo kaimiņu novadu pašdarbnieki interesējās: „Kur tad jūsu pašvaldības vadība, kultūras nodaļas ļaudis?"
Vakara vadītāja, Madonas pilsētas kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja Ināra Cakule bez patosa un korekti, ļoti „vietā un laikā" izteica domu: „Ceļš ir vaļā, pasaule ir vaļā, no Latvijas uz dažādām valstīm izbrauc Latvijas dēli un meitas", uzsverot, ka šajos neatkarības gados paveikts daudz, bet darāmā vēl vairāk, un paveiktais ir jāsaudzē, jo to ātri varam pazaudēt.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.08.2012.
Autore: VALDA BĒRZIŅA