4. decembrī Ērgļu arodvidusskolā svētku diena – tika svinēta skolas jubileja. Skola sagaidīja viesus, bijušos darbiniekus un audzēkņus, kas par spīti ne visai labajiem laika apstākļiem ieradās no Latvijas malu malām. Skaits bija ievērojams – ap 300 cilvēku.
Pulksten 16 sākas jaukie atkalredzēšanās brīži. Jāsāk iepazīšanās no jauna. 70. un 80. gadu zēni nu jau vīri piecdesmitgadnieki, dažam to gadu vēl vairāk. Daudziem līdzi ziedi saviem bijušajiem skolotājiem. Tiek skatīti skolas vēstures materiāli un klases, kurās kādreiz ritējušas mācību stundas. Visā skolā skan jautras sarunas. Un tā līdz pulksten 18.
Nedaudz no skolas vēstures
Ar ko sākās Ērgļu arodvidusskola? Ar Vestienu, ar kādreizējo barona fon Brimmera Salāja un Ilziņa ieskauto muižu, kur no 1920. līdz 1947. gadam atradās Vestienas lauksaimniecības skola. 1947. gadā nodibinājās Vestienas mehanizācijas skola, kur mācījās plaša profila traktoristi mašīnisti. Skola Vestienā pastāvēja līdz 1960. gada aprīlim. Likvidējoties Ērgļu rajonam, skola pārcēlās uz Ērgļu bijušo izpildu komitejas ēku. Šeit audzēkņi apguva ne tikai mehanizatora, bet arī kalēja, metinātāja, mūrnieka un apmetēja arodu. Skola paplašinājās, jo 1967. gada 8. februārī atvēra jaunuzbūvēto ēku Sīlēnu kalnā. Turpmākajos gados pabeidza skolas mācību kompleksu, uzcēla mācību laboratoriju, darbnīcu ēkas, 5 stāvu kopmītni u. c.
Ar 1969./70. mācību gadu ieviesa arī vidējo izglītību, saistot ar vairākām profesijām.
Tika pilnveidota mācību saimniecība. Uzcēla liellopu kūti, barības novietni, graudu kalti, paplašināja siltumnīcas u. c.
Tā tas turpinājās līdz Latvijas neatkarības pasludināšanai. Radās jaunas profesijas, skolā norisinājās pārveides procesi, un tā tas notiek līdz šim laikam.
2010./2011. mācību gadā mācību programmās ir un būs ietverta jauniešu un pieaugušo izglītība un arī tālmācība pieaugušajiem. Ir paredzēts atjaunot skolas ēkas, kuras celtas 60., 70. gados, lai uzlabotu mācību procesu un sadzīves apstākļus.
Svinīgais pasākums
Sirsnīgā un labā gaisotnē notika jubilejas svinības aktu zālē, kur skolas deviņu desmitu ilgo vēsturi atklāja direktora vietniece Sanita Dāboliņa, skolotājs Aivars Rozenovs un dramatiskā pulciņa meitenes, projicējot attēlus uz ekrāna. Katru šo atmiņu posmu papildināja skolas meiteņu un zēnu kopansamblis, kas skandēja jaukas dziesmas, kuras visiem ļoti, ļoti patika. Ansambļa vadītāja Vita Krūmiņa – ar mirdzošu skatienu, skaistu balsi, profesionālu ģitāras pavadījumu. Īpašs paldies viņai. Arī dejotāji rādīja savu prasmi. To visu papildināja bijušie skolas darbinieki pensionāri, aizdedzinot savu sveci un pasakot novēlējumu.
Sirsnīgus vēlējumus teica viesi: no Ērgļu pašvaldības – Guntars Velcis, no Ērgļu vidusskolas – Inese Šaudiņa, no muzejiem – "Brakiem", "Meņģeļiem" – Anna Kuzina, tāpat arī Priekuļu lauksaimniecības tehnikums, Vecbebru profesionālā vidusskola, SIA "Balga" u. c. Atzinība jāizsaka pasākuma režisorei Inesei Pilāberei.
Skolas direktors Andris Spaile ar Izglītības un zinātnes ministrijas goda rakstiem apbalvoja pedagogus un tehniskos darbiniekus. Goda rakstu saņēma arī pats direktors Andris Spaile.
Nobeigumā skolas darbinieki nodziedāja U. Marhilēviča, G. Rača dziesmu "Tikai tā".
Pēc tam svētku dalībnieki skolas ārpusē priecājās par liesmojošo lāpu aleju un par godu 90 gadiem palaistajiem 9 gaismas baloniem. Valdīja prieks.
Vakars turpinājās sarunās klasēs, bet aktu zālē spēlēja ansamblis "Bruģis", un katrs varēja iekļauties deju ritmos.
Liels paldies direktoram Andrim Spailem un kolektīvam, kas mūs iepriecināja ar šiem svētkiem.
Novēlējums – lai piepildās ieceres, lai tās būtu skolas izaugsmes veiksme!
Laiks -Straujais soļotājs,
Kustībās nemierīgs,
Virzienā nemainīgs:
Uz priekšu! Uz priekšu!
Autore: ALDONA PIKURE,
bijusī darbiniece, pensionāre
Foto no arhīva