Pēc Madonas novada deputātu lēmuma pārmaiņas skārušas arī Madonas vakara un neklātienes vidusskolu, kas pievienota Madonas pilsētas vidusskolai.
Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne komentē, ka lēmums pieņemts nelielā skolēnu skaita dēļ un tādēļ, lai pedagogiem varētu nodrošināt lielākas algas, jo šobrīd skolai nepietiek līdzekļu gan atlīdzības celšanai, gan administrācijas uzturēšanai.
Vakarskolas direktore Varvara Maksimčika savas profesionālās gaitas izlēmusi beigt, kas arī kalpoja kā iegansts abu skolu apvienošanai.
Mācību gada izskaņā Madonas vakara un neklātienes vidusskolu apmeklēja ap 50 audzēkņu, viņi pārmaiņas īpaši neizjutīs, jo izglītības iestāde jau atradās Madonas pilsētas vidusskolas telpās un jauniešus apmācīja šīs skolas pedagogi.
Uzmanību piesaista pētījuma „Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" autoru viedoklis – viņi Madonas novada pašvaldībai ieteikuši attīstīt pilsētā esošo vidusskolu un ģimnāziju, bet par pamatskolu rekomendējuši pārveidot Ļaudonas vidusskolu nelielā audzēkņu skaita un zemā obligāto centralizēto eksāmenu indeksa dēļ.
08.08.2018.