Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Jāņa Zālīša Sausnējas pamatskola darbu uzsāk jaunā statusā – kā struktūrvienība

INESE ELSIŅA

Autors • 07.08.2018.

Jāņa Zālīša Sausnējas pamatskola darbu uzsāk jaunā statusā – kā struktūrvienība
Burtu lielums

No mūsu reģiona skolām jaunajā mācību gadā jaunā statusā darbosies Jāņa Zālīša Sausnējas pamatskola, savukārt Mārcienas sākumskolas Latvijas izglītības kartē nebūs vispār.

Sausnējas pamatskola kļūs par Ērgļu vidusskolas struktūrvienību ar programmas īstenošanas adresi „Rīti", Sausnējas pagasts.
Jautāta, kā darbs Sausnējas skolā ritēs turpmāk, Ērgļu vidusskolas direktore Inese Šaudiņa (attēlā) pastāstīja: – No 1. augusta Jāņa Zālīša Sausnējas pamatskola ir pievienota Ērgļu vidusskolai. Pavasarī, tiekoties ar skolēnu vecākiem un pārrunājot, kā labāk risināt skolu apvienošanas jautājumus, viena ideja bija tāda, ka Sausnējā darbotos 1.-6. klase, bet 7.-9. klase, ņemot vērā, ka skolēniem jāapgūst datorzinību mācību priekšmeti un ir nepieciešama atbilstoša materiāli tehniskā bāze, kā Sausnējā nav, pievienotos Ērgļu vidusskolai. Vecāku lūgums bija ļaut 9. klasei – astoņiem skolēniem – jaunajā mācību gadā pabeigt skolu uz vietas. Līdz ar to 2018./2019. mācību gadā Sausnējas pamatskolas 8.-9. klase apvienotā klašu komplektā mācības turpinās un pabeigs Sausnējā, bet 7. klases audzēkņus aicinām uzsākt mācības Ērgļu vidusskolā. Ir trīs 7. klases skolēni Sausnējā, kuri uz mācībām pie mums varētu ceļot. Lai šī ceļošana būtu netraucēta, ir sakārtota autobusu satiksme. Ērgļu vidusskolai nav sava autobusa, kas vadātu bērnus, bet esam vienojušies, un ir sakārtota sabiedriskā autobusu satiksme. Pulksten 8 Sausnējas bērni izbrauks no Sausnējas, pulksten 8.30 viņi būs Ērgļos un tiks pievesti pie pašas skolas, lai stundu sākums netiktu kavēts. Nākotnē ir doma, ka Sausnējā darbotos sākumskola, 1.-6. klase.
Kādēļ Sausnējas pamatskola tika pievienota Ērgļu vidusskolai? Uz šo jautājumu Ērgļu vidusskolas direktore atbildēja: – Tāpēc, ka no jaunā mācību gada finansējums, kas seko skolēnam, nonāk skolā uz vietas un Sausnējas pamatskola ar šo finansējumu skolēnu nepietiekamā skaita dēļ vairs nespēj izpildīt izglītības programmu, nespēj nodrošināt skolotājiem darba algas, pat ja skolēni tiek apvienoti klašu komplektos. Tāpēc turpmāk dzīvosim kā viens vesels, kā viena izglītības iestāde.
Vaicāta, vai skolas direktore jaunā mācību gada sākumā – 3. septembrī – būs arī Sausnējā, Inese Šaudiņa atbildēja: – Protams, jo tā ir jābūt. Tas nav apspriežams jautājums.


08.08.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px