Lielu atbalstu dzīvnieku patversmes tapšanā joprojām turpina sniegt vācu ziedotāji, kā iepriekš informējām, Vācijas dzīvnieku patversme Tierheim Ladeburg –
sūtot sagādāto mantu kravas, kā arī atsevišķi iedzīvotāji – ar naudas ziedojumiem. Diemžēl no vietējiem iedzīvotājiem pagaidām ziedojumi nav ienākuši.
Madonas dzīvnieku aizsardzības biedrības (DAB) pārstāvis Kaspars Udrass informēja, ka projekts „Dzīvnieku patversmes izveidošana Praulienas pagasta „Lazdonītis"" tomēr ticis noraidīts, līdz ar to daudzās problēmas jāmēģina risināt pašu spēkiem.
Vācijas dzīvnieku patversmes Tierheim Ladeburg pārstāvis Latvijā un Madonas patversmes izveides entuziasts Mirko Hēnišs pastāstīja: – Nesen šeit viesojās Vācijas dzīvnieku patversmes priekšnieks Franks Hennings, kas palīdzēja darbos, kopīgi lējām pamatus. Jau iepriekš stāstījām, ka daudz pūļu jāiegulda teritorijas sakopšanā vien, jo tur mētājās dažādi būvgruži, atkritumi un tamlīdzīgi. Pa šo laiku esam cītīgi pie tā turpinājuši strādāt. Jāteic, reizēm ir bijis nedaudz grūti aprast ar vietējo strādnieku mentalitāti – Vācijā ir nedaudz cita darba kultūra. Bet, pateicoties ziedotājiem un palīgiem, šo to ir bijis iespējams paveikt. Paldies ziedotājām no Vācijas – Gertraud Hahn un Ina Retter, kā arī Tierheim Ladeburg priekšniekam Frank Henning par palīdzību darbā. Tāpat novērtējam vietējo ieguldījumu saistībā ar patversmes izveidi: paldies Viesturam Rikveilim, Lazdonas pagasta pārvaldes vadītājam Jānim Riekstam, AS „Madonas ūdens" un Madonas pilsētas pārvaldei.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.09.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
Foto no personiskā arhīva