Džeris bija pirmais suns, kas pagājušā gada rudenī tika nogādāts Madonas dzīvnieku aizsardzības biedrības (DAB) patversmē. Tobrīd viņš svēra tikai 22 kilogramus, acīmredzot, bija ilgstoši klaiņojis un nepietiekami ēdis. Taču tagad MARTAS un VOLDEMĀRA NAGĻU zemnieku saimniecībā „Bikas" Džerītis mūs sagaida ar veselīgi spīdīgu spalvu, divtik pieņēmies svarā.
Nagļu pāris „Bikās" saimnieko kopš 1991. gada, bet visu šeit ir izremontējuši un iekārtojuši būtībā no jauna – tolaik te bijuši teju vai džungļi. Marta Nagle turpināja:
– Iepriekš dzīvojām Kusā, strādājām saimniecībā „Viesiena". Arī tolaik pie mums pats atnāca dzīvot kaimiņu suns. Saimnieki viņam vairākas reizes braukāja pakaļ, līdz beidzot tomēr atzina, ka suns pats sev mājas izvēlējies. Acīmredzot, tā kā viņiem bija vairāki lieli suņi, šis – augumā mazs – tur vairs nejutās komfortabli, gribēja būt uzmanības centrā. Arī šajās mājās ienākot, pieņēmām kādu pamestu suni. Ceļa galā pie Teiļiem, pie elektrības staba, kāds vienkārši bija piesējis un atstājis kucīti. Vietējā sieviete teica – jūs uz jaunām mājām atnākat, jums taču vajadzēs sunīti. Tā arī viņu paņēmām, vairāk nekā 10 gadu kopā ar mums nodzīvoja un bija lielisks suns. Pēc izskata tāda pati kā Džeris, ļoti interesanta krāsojuma.
Nagļu pāris atzina, ka suņi viņu ģimenē bijuši vienmēr, tad nu tagad viņi savas sirdis „atvēruši" Džerim. Tā liktenīgi sakritis, ka informāciju par suņuku, kas meklē mājas, viņi laikrakstā „Stars" ieraudzījuši tieši brīdī, kad nesen uz labākiem medību laukiem bija devusies iepriekšējā māju sardzīte.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.02.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
OĻĢERTA SKUJAS foto