Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Sirdsdarbiņš Madonas dzīvnieku patversmēs

LINDA KAŠČUKA, Madonas pilsētas vidusskolas skolniece

Autors • 07.02.2019.

Sirdsdarbiņš Madonas dzīvnieku patversmēs
Burtu lielums

Lai gan Ziemassvētku laiks ir beidzies, Madonas pilsētas vidusskolā turpina darīt labos darbus un sildīt citiem sirsniņas. Jau no 14. janvāra skolēnu dome aicināja visus piedalīties labdarības akcijā, ar kuru varētu palīdzēt Madonas dzīvnieku patversmēs dzīvojošajiem iemītniekiem.

Skolēni un skolotāji bija ļoti atsaucīgi, jo tika saziedota gan dzīvnieku barība, gan pakaiši, gan dažādas segas, kā arī īpaši dzīvnieku kārumi un pat mantiņas. Visas šīs ķepaiņiem tik nepieciešamās lietas uz patversmēm aizgādāja Madonas pilsētas vidusskolas skolēnu domes pārstāvji. Ziedojumus dāvinājām gan Madonas pašvaldības dzīvnieku patversmei, gan Madonas dzīvnieku aizsardzības biedrības patversmei.
Tā nu, sakrāvuši ziedojumus mašīnas piekabē, 30. janvārī Madonas pilsētas vidusskolas skolēnu domes pārstāvji devās uz Madonas pašvaldības dzīvnieku patversmi. Tur kopā pagaidām mitinās seši sunīši, kuri ar nepacietību gaida jaunus saimniekus. Jaunieši piegāja pie katra mīluļa un cienāja ar našķiem, bija grūti atrauties no dzīvnieciņu sirsnīgajiem skatieniem. Protams, patversmei uzdāvinājām arī mūsu skolas sagatavotās dāvanas.
Pēc tam devāmies apciemot Madonas dzīvnieku aizsardzības biedrības patversmi. Tās īpašnieks Mirko Hoehnisch (Hēnišs) mūs ļoti laipni sagaidīja. Tā kā Mirko ir no Vācijas un pilnībā vēl nav apguvis latviešu valodu, mums līdzi devās Madonas pilsētas vidusskolas skolotājs Viesturs Rikveilis, kas palīdzēja brīvāk sazināties. Vispirms mēs gājām apskatīt suņu mājvietas un pašus dzīvnieciņus. Tie dzīvo diezgan plašā teritorijā un patiešām labos apstākļos. Pēc iepazīšanās ar suņiem un apkārtni devāmies izkraut ziedojumus. Tad, dzerot siltu tēju, uzdevām dažādus jautājumus par mūs interesējošiem faktiem. Mirko bija ļoti atvērts un mums pastāstīja gan par to, kā aizsākās patversmes veidošana, gan kā tiek galā ar visiem ikdienas darbiem. Pēc sirsnīgajām sarunām apciemojām kaķus, kuri arī mitinās šajā patversmē. Arī to mājvietas ir ļoti labi iekārtotas, un ir tiešām padomāts par kaķīšu labsajūtu. Iepazinušies ar visiem ķepaiņiem un to dzīvi patversmē, noslēdzām mūsu ciemošanos.
Madonas pilsētas vidusskolas skolēnu domes pārstāvji bija tiešām ļoti iepriecināti, ka, darot ko labu un apciemojot dzīvniekus patver­smē, varēja izrauties no ikdienas steigas. Skolēnu dome saka sirsnīgu paldies visiem, kas iesaistījās šajā akcijā, palīdzot mūsu mīļajiem, mazajiem draugiem Madonā!


08.02.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px