Rādās, ka nu arī Madonas novadu ir sasniegusi Vislatvijas sērga – nesterilizēt savas kucītes un sadzimušos kucēnus pēc tam izmest, kur pagadās, kā tādus atkritumus.
Laime, ka vēsajā 16. novembra dienā Jaunkalsnavas pusē pa liktenīgo meža celiņu gadījās iet labiem ļaudīm, kas par nelaimīgiem un nosalušiem, uz plikas zemes atstātiem 6 kucēniem ziņoja Madonas novada dzīvnieku patversmei. Dzīvnieciņiem ir tikai aptuveni pusotra mēneša, rādās, viņi ir atrauti no mammas. Tagad četri puisīši un divas meitenītes atrodas patversmē, sāk atkopties. Likumā noteiktās 14 dienas tomēr uzliek par pienākumu domāt labas domas par bijušo saimnieku – cerēt, ka noticis kāds milzīgs pārpratums un kucēnu īpašnieks pieteiksies Madonas novada dzīvnieku patversmē pa tālruni 26195393. Uz šo pašu numuru var zvanīt arī gadījumā, ja kāds kaimiņš ievērojis sunīšu mammu, kura pēkšņi palikusi bez kucēniem. Savukārt decembra sākumā, ja tomēr apzinīgais saimnieks nebūs atrasts, Madonas novada dzīvnieku patversme labprāt gaidīs atsaucamies cilvēkus, kuri ar atbildību un apdomu vēlēsies uzņemties turpmākās rūpes par mazajiem suņukiem.
Autore: LAURA KOVTUNA