Pagājušajā nedēļā redakcijā iegriezās Ilona Platace no Mārcienas, lai izstāstītu par kādu atgadījumu savā darbavietā.
– Veikals, kur strādāju, atrodas iepretim pagastmājai, – iesāka Ilona Platace. – 28. decembra vakarā, kas bija pēdējā mana darbdiena aizvadītajā gadā, ap pulksten 17 ienāca bērni. Ir mums Mārcienā vairāki bērni, kas regulāri vakara stundās pastaigājas, izdomā sev nodarbošanos un nereti iegriežas arī veikalā. Šajā dienā bērni ieskrēja ļoti uztraukti un prasīja, vai nevaru iedot kādu lupatiņu, jo jāpalīdz sunītim, ko tikko notriekusi kāda garāmbraucoša mašīna. Mašīna tā arī aizbrauca, un visas rūpes par notriekto suni uzņēmās bērni. Iedevu viņiem kasti, kur sunīti ielikt, lai nesot to pārāk netraumētu. Tā kā pagastā netālu ir veterinārārsts, bērniem ieteicu cietušo nogādāt pie viņa. Bērni vēl bija nelielā šokā par to, ka garām bija gājis vīrietis, kas sunim iespēris ar kāju. Klusībā gan nodomāju, ka vīrietis varbūt gribēja suni pacelt un suns no bailēm viņam iekoda, tāpēc tas grūdiens ar kāju… Bet bērni pa to laiku jau žigli bija devušies pie veterinārārsta Kaspara Akmens, kas nelaimīgajam sniedza pirmo palīdzību un aizveda cietušo pie suņa saimnieces uz mājām.
Ilona Platace piebilda, ka diemžēl suns neesot izdzīvojis, bet saimniece ir gandarīta par bērnu rīcību un izsaka pateicību arī savā vārdā. – Suns varēja noasiņot tumsā, naktī un vientulībā, bet bērnu ātrā reakcija un iežēlošanās par cietušo ir tiešām slavējama, – uzsvēra redakcijas viešņa, piebilstot, ka labo darbu veica Sandis Ozoliņš, Mārcienas pamatskolas 8. klases audzēknis, Aigars Kaščjuks, Mārcienas pamatskolas 9. klases audzēknis, Aurēlija Kaščjuka, Mārcienas pamatskolas 6. klases audzēkne, Uģis Sirsniņš, Madonas pilsētas 1. vidusskolas 7. klases audzēknis, un Reinis Sirsniņš, Madonas pilsētas 1. vidusskolas 5. klases audzēknis.
Autore: INESE ELSIŅA
ILONAS PLATACES foto