Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Mājdzīvnieki jāčipo un jāreģistrē

Redakcija

Autors • 03.08.2011.

Mājdzīvnieki jāčipo un jāreģistrē
Burtu lielums

Jūnijā tika apstiprināts Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātais Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts „Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība", kas paredz suņu, kaķu un mājas (istabas) sesku reģistrācijas kārtību. Jaunā reģistrācijas kārtība stājās spēkā ar 1. jūliju.

Šī kārtība ierobežos klaiņojošo dzīvnieku skaitu, trakumsērgas izplatību, kā arī dzīvnieka īpašniekam atvieglos sava dzīvnieka meklēšanu un atrašanu, ja tas pazudis. Tāpat jaunā kārtība paredz palīdzēt nodrošināt valsts un pašvaldības policijai sabiedrisko kārtību un drošību.
Noteikumi paredz, ka visiem suņiem, kas sasnieguši sešu mēnešu vecumu, ir jābūt apzīmētiem un reģistrētiem, bet kaķus un seskus to īpašnieki varēs apzīmēt un reģistrēt pēc izvēles. Reģistrs nodrošinās valstī esošo mājas mājdzīvnieku reģistrēšanu vienotā datubāzē, kas tiks veidota kā valsts informācijas sistēmas „Lauksaimniecības datu centra informācijas sistēma" sastāvdaļa. Datubāzi uzturēs valsts aģentūra „Lauksaimniecības datu centrs" (LDC), kas jau šobrīd uztur kopējo LDC informācijas sistēmu.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.08.2011.

Autore: LAURA VOITIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px