Mīļie dzīvnieku draugi, kā jau jūs zināt, vairākus mēnešus dzīvnieku patversme „Lazdonītī" ir slēgta un to savā pārziņā pārņēmusi pašvaldība. Savukārt nedaudz tālāk – Praulienas pagasta „Lūšos", kas atrodas apmēram 4 km tālāk uz Ļaudonas pusi – tiek iekārtota jauna. Tas ir noticis tādēļ, ka mums un pašvaldībai bija dažādi priekšstati par to, kas ir dzīvnieku aizsardzība un labturība.
Pašvaldībai ir svarīgi pasargāt iedzīvotājus no klejojošiem suņiem un kaķiem, un tās pienākums ir tos izķert. Tomēr dzīvnieku aizsardzība ar to nebeidzas, bet tikai sākas, jo, uzņemoties atbildību par noķertajiem dzīvniekiem, mēs uzņemamies atbildību par radībām, kurām vairumā gadījumu ir bijis grūts un sāpīgs mūžs, kuras ir piedzīvojušas daudz ciešanu un pazemojumu, nespējot sevi no tām pasargāt. Un te mēs nonākam pie galvenā jautājuma, kas ir ļoti svarīgs ne tikai attieksmē pret dzīvniekiem, bet jo īpaši cilvēku savstarpējās attiecībās – tā ir mīlestība un iejūtība, ko nedrīkst pazaudēt arī mūsdienu skarbajos apstākļos, kad šķiet, ka vienīgais, par ko būtu jādomā, ir sava eksistence.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.09.2014.
Jūsu MIRKO HĒNIŠS,
Madonas dzīvnieku patversme