Dabā, protams, ir ierasts un tā arī jābūt, ka izdzīvo stiprākais un gudrākais; lielākais apēd mazāko. Sugas brāļi to, iespējams, pat nepamana, taču cilvēki nereti pārdzīvo par kāda dzīvnieka vai putna aiziešanu nedabiskā nāvē.
Tā Praulienas pagasta iedzīvotājs Jānis pamanījis, ka netālu no mājas, kas atrodas tuvumā aizsargājamai teritorijai, elektrības vados nosities ērglis: – Nedaudz bēdīgi, jo putns skaists, platiem spārniem. Jau kādus trīs gadus esmu manījis to pie mūsu mājām dzīvojamies, bija draudzīgs – kā vien strādāju pļavā, staigāja līdzi un īpaši nebaidījās. Tāpat arī šis ērglis vienmēr kokos nolaidās, taču šoreiz, acīmredzot, apsēdās uz elektrības staba un, iespējams, ieslīdēja vados. Vēlējos sazināties ar elektriķiem vai ugunsdzēsējiem, lai putnu no vadiem dabū nost, bet vēl jāsagaida Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas vecākais valsts vides inspektors, mazo ērgļu pētnieks Uģis Bergmanis, kas izrādījis interesi to aplūkot, lai noskaidrotu sugu, apstākļus, kādos putns gājis bojā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.08.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto