Pagājušā gada novembrī rotveilera jauktenis Diks nokļuva Madonas dzīvnieku patversmē – viņš būtībā tika izglābts no bada dzīves „miskastē". Darbinieki Diku uzgāja, mitinoties atkritumu un stiklu pilnā laukumā pie pussabrukušas būdas, īsas ķēdes galā. Cilvēks, kurš par suni pienācīgi nerūpējās, uz atvadām vēl ar sitienu suni „paskubināja", lai ātrāk iet prom, uz mašīnu.
Patversmē suns atplauka, jo beidzot sajuta pienācīgas rūpes, mīlestību. Bet visi Dika draugi cerēja, ka raksturā brīnišķīgais suns pēc iespējas ātrāk atradīs sev jaunas mājas. Patversmē jau nebija slikti, tur Diks nodzīvoja nepilnu pusgadu. Taču īstā prieka diena pienāca 4. aprīlī, kad pie Dika atbrauca Anita un Jānis Upīši no Valmieras novada.
Daudzi paziņas gan prasījuši: kā tad tā – saimnieki jaunu suni izvēlējās no Madonas patversmes? Vai tad Valmieras patversmē suņu trūcis? Anita Upīte atbild: – Kaut kā gribējām tieši „rotiņu", un Madonas patversmes lapā ieraudzījām vienu Dika bildi, kas ļoti uzrunāja. Attālums nebija šķērslis, lai brauktu viņam pakaļ. Iepriekšējais, „kaukāzietis", janvārī 13 gadu vecumā nomira, bet lauku mājā vajag sargu un ģimenei – draugu. Sapratām, ka kucēns mums nebūtu piemērots dienas režīma dēļ – kurš viņu mūsu prombūtnes laikā pieskatītu, uzmanītu? Tāpēc arī citiem iesaku nebaidīties ņemt jau pieaugušu suni. Diks ir mūsu superpuika, viņš ir vienkārši dievīgs!
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.06.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
Foto no personiskā arhīva