Svētdien, 4. februārī, Ļaudonas pagasta Sāvienas ezerā tika aizvadīts zemledus makšķerēšanas čempionāts. Tas ir kļuvis par lielisku tradīciju un vienmēr pulcē kuplu skaitu makšķernieku.
Ilze Barūkle iezīmē: – Diena izvērtās lieliska. Makšķernieki sabrauca no tuvākām un tālākām vietām, tāpat arī apbalvojumi nepalika tikai mūsu novadā, bet aizceļoja uz citiem novadiem. Rezultātā tika noķerti vairāk nekā 111 kilogrami zivju. Vislielākais loms bija Edgaram Ošlapam no Kalsnavas pagasta. Kopā tika noķerti 7,282 kg. Otrais veiksmīgākais – Zintis Viļevičs (6,560 kg), bet trešais – Andris Turkins (6,530 kg). Savukārt komandu disciplīnā – 1. vieta "Sāviešiem", kurā startēja Juta Eglīte, Edgars Ošlaps un Zintis Viļevičs. Kopā tika noķerti 15 kg zivju. Viņiem nākamajā gadā jāorganizē Madonas novada atklātais čempionāts zemledus makšķerēšanā. Gadu gadiem mums ir izveidojusies tāda tradīcija. Otrajā vietā palika "Vecie līņi" (Ilze Barūkle, Valdis Barūklis, Andris Turkins) noķerot 11 kg zivju, bet trešajā – "Zemgale Sēlija" (Ivo Prauliņš, Igors Dubovskis, Artūrs Papenoks) ar loma kopējo svaru 10 kg. Labi veicās arī sievietēm un jauniešiem. Lielākā zivs vīriešu grupā bija asaris (385 g), sieviešu grupā 142 g smags asaris, bet jauniešiem – 82 g smaga rauda. Ir neizsakāms prieks, ka sacensībās piedalījās arī desmitgadīgs jaunietis. Jo vairāk jauno piedalās, jo interesantāk. Vislielākais gandarījums – viņi nāk dabā, svaigā gaisā un labprāt piedalās arī sacensībās. Dalībnieki ir apbalvoti, un jau gaidām nākamās sacensības. Dosimies tur, kur aicinās šī gada uzvarētājkomanda. Iespējams, tas atkal būs Sāvienas ezers, jo jāteic, tas ir ļoti iecienīts. Protams, ir bijuši gadi, kad ledus nav bijis drošs vai tas bija nokusis un sacensības notikt nevarēja, tad organizējām Salāja ezerā Vestienā. Tur tomēr ledus saglabājas ilgāk. Sāvienas ezers sacensībām ir ļoti laba izvēle. Tas ir pateicīgs – ir daudz labu vietu, zivis ķeras, nav arī lieli dziļumi. Ir, kur izvērsties sacensību dalībniekiem.
Diena aizvadīta veiksmīgi – dominēja gan sacensību gars, gan draudzība un prieks par lielisko kompāniju.
– Sākotnēji bija satraukums par laikapstākļiem, jo sestdien, apsekojot ezeru, tas bija pārklāts ar ūdens kārtu, tomēr sniegs un krusa situāciju uzlaboja. Bijām gan saurbuši āliņģus, lai liekais ūdens notek. Tas palīdzēja, un varēja copēt bez satraukuma, – atzīst Ilze Barūkle. – Prieks par kopā būšanu un sacensību apmeklētājiem. Lai arī tās ir sacensības, tomēr valdīja draudzīga cīņa savā starpā. Šo čempionātu katru gadu apmeklē kupls pulks dalībnieku no dažādiem novadiem. Paldies arī Madonas novadam par sarūpētajiem kausiem uzvarētājiem un citām balvām.
Ilze gan teic, ka ne tikai ziemā norisinās sacensības.
– Vasarās norisinās pludiņmakšķerēšanas čempionāti. Parasti uz Aiviekstes upes. Tur aizvadītajā vasarā organizējām arī novada mačus. Savukārt šogad sacensības jāorganizē mētrēniešiem, jo viņi izcīnīja 1. vietu, – iezīmē Ilze Barūkle.
06.02.2024.