Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Ziemassvētku dāvanas – no sirds uz sirdi

Redakcija

Autors • 19.12.2007.

Ziemassvētku dāvanas – no sirds uz sirdi
Burtu lielums

Madonas pirmsskolas izglītības iestādē "Saulīte" Ziemassvētku un Jaungada sagaidīšana notiek īpašā zīmē – tiek piedāvāts nesavtīgs padoms dāvanu iesaiņošanā, kur galvenais nav manta, tās vērtība naudā, bet gan īpašais veids, kā dāvināšanu padarīt no tiesas mīļu un sirsnīgu.

Doma radās, izvērtējot pašreizējos ekonomiskos apstākļus ģimenēs. Tiesa, veikalu plaukti vai lūst no piedāvājuma spīduma, taču varbūt tas nav svarīgākais, dāvinot un saņemot Ziemassvētku dāvaniņu, – teic "Saulītes" vadītāja Daiga Elga Ābola. – Galvenais ir Ziemassvētku dāvanā ieliktais sirds siltums, ģimeniskais, mīļais, klusais laiks, kad cilvēki vairāk padomā par saviem mīļajiem. Tieši ar Ziemassvētku dāvanām var radīt vislielāko prieku klusajā pārdomu laikā.

"Saulīti" apmeklē ļoti daudz mazuļu no pilsētnieku ģimenēm – šogad 282 bērni, tādēļ mums radās doma, kāpēc gan šajā laikā savas idejas neparādīt arī pilsētas iedzīvotājiem, protams, bērnu vecākiem. Piecgadīgo un sešgadīgo bērnu grupiņās jau tiek izprasts dāvaniņas noformēšanas prieks, tāpēc skolotājas, audzinātājas, dažādos nodarbību veidos apkopo bērnu vēlmītes – bērni atklāj, kas viņus visvairāk iepriecinātu Ziemassvētkos, pat uzraksta, ka, piemēram, ļoti vēlētos kādu mantiņu vai – "lai māmiņa mani samīļotu". Šīs vēlmes tad nonāk arī līdz vecākiem. Apzinot vēlmes, bērns Ziemassvētkos saņem tieši to, ko viņš visvairāk ir vēlējies.

"Saulītē" gadu gaitā sakrājušās ideju "kaudzītes", kā vislabāk iesaiņot dāvaniņas, kā veidot apsveikumus. Katra no 12 grupiņām piedāvājusi vismaz 5 iesaiņojumu veidus no dzīvē viegli pieejamiem, vienkāršiem materiāliem.

– Izstāde "Saulītes" galerijā jau ir no 5. decembra, bet aicinām visus, ne tikai mūsu bērnu vecākus, vēl šodien un rīt, kā arī 27. un 28. decembrī, vislabāk pusdienlaikā, no 13, nākt un paskatīties. Ja ideja vairs nenoderēs šogad, varbūt uz nākamo gadu tā pat pilnveidosies, – aicina "Saulītes" vadītāja un viņas vietniece metodiskajā darbā Iveta Janovska, uzsverot, ka šajā darbiņā iesaistījušies visi 24 pedagogi ar savu garīgo bagātību, gaumīgu un estētisku dāvaniņu noformējumu, apsveikuma kartītēm, jo veikalā pirktās bieži vien sasniedz fantastiskas cenas. Ir klusa iecere paraudziņus sakārtot bukletiņā.

Autore: ASTRA ZAGORSKA

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px