Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Visnoslēpumainākā brālība pasaulē

Redakcija

Autors • 05.01.2008.

Visnoslēpumainākā brālība pasaulē
Burtu lielums

„Es nezinu, kā Tevi sauc. Un Tu nezini, kā sauc mani un kāda diagnoze rakstīta manā slimības vēsturē. Mēs nepazīstam viens otru, bet mums ir viena asins. Tu izglābi dzīvību, uzdāvināji man vēl vienu dienu dzīvības. Vēl daudz šādu dienu. Paldies Tev par to, ka Tev nebija svarīgi – KAM. Svarīgi, ka Tu to izdarīji.Ar neaprakstāmu cieņu — slimniece VITA.”

Jūs paliekat viens otram nezināmi un neatklāti, bet starp jums ir izveidojusies neredzama, tikai jūtama saikne, jo ir dots un ņemts. Donors un slimnieks. Jūtu, emociju un dzīvības apmaiņa, kas vieno šos cilvēkus. Mums, veselajiem, tas ir tik vienkārši – paveikt brīnumu, kas kādam nozīmē dāvāt iespēju dzīvot,- tā Valsts asinsdonoru centrs (VADC) raksta savā vēstulē "Staram", visu asins saņēmēju vārdā sakot paldies Madonas rajona donoriem, kas 2007. gada laikā VADC rīkotajos izbraukumos asinis ziedojuši 297 reizes. Pirmo reizi dzīvē 2007. gadā Madonas rajonā asinis ziedojuši 76 donori.

Valsts asinsdonoru centrs atgādina, ka ik dienas, tajā skaitā arī brīvdienās, VADC Latvijas slimnīcām izsniedz dažādus asins komponentus no 100-200 donoriem. Slimniekiem vienlīdz nepieciešamas visu grupu asinis, protams, gadās arī steidzami retu asins grupu pieprasījumi. 2008. gadā lai vislabākie nodomi pārvēršas vislabākajos darbos!
Madonas slimnīcā asins pieņemšanas punktu likvidēja 2006. gadā ap Ziemassvētkiem. – Aizvadītajā, 2007., gadā Madonas rajonā izbraukumos donoru dienas organizēja Valsts asinsdonoru centrs un Rēzeknes asinsdonoru centrs, taču turpmāk vairāk sadarbosimies ar Rēzeknes centru. No Rīgas donoru dienas visvairāk organizē Ērgļos un Cesvainē, – stāsta SK Madonas nodaļas izpilddirektore un Madonas pilsētas sociālā dienesta darbiniece, aprūpes nodaļas vadītāja Olita Vaivode. – Ar Rēzeknes asinsdonoru centru noslēgts līgums. Liels prieks mums visiem bija, kad, atsaucoties informācijai "Starā", septembrī asinis nodot bija atnākuši 76 cilvēki. Rēzeknieši vairāk izbrauc uz Madonu, Barkavu, Varakļāniem un Ļaudonu. Tāds ir zonu sadalījums.

Olita Vaivode ir pārliecināta, ka arī par atlīdzību donoriem tiks vairāk domāts, jo asinis taču ir galvenais dzīvības avots: – Līdz šim atlīdzība asins nodošanas reizē bija 3 lati, brīva diena pie atvaļinājuma strādājošajiem un vēl tēja un cepumiņš tieši pirms asins nodošanas, bija arī maza dāvaniņa.

Patlaban donoru uzskaite ir datorizēti vienota, tā ka retu asins grupu donorus neatliekamos gadījumos atrast nav problēma. Donoru saraksti gan īpaši afišēti netiek, taču visi atsaucīgie atrod ceļu, ja vien ir nepieciešamā informācija par donoru dienu vai nu "Starā", vai arī portālā draugiem.lv.

Šogad tieši Madonā asins nodošana būs iespējama četras reizes. Tuvākais zināmais datums – 23. marts. Rūpēsimies arī par ērtākām un pieejamākām telpām mediķiem un donoriem, jo Parka ielā 4 Sarkanā Krusta telpās ir šauri. Ļoti patīkams šis pasākums izvērtās, kad telpas atvēlēja Madonas mūzikas skolas Zvaigžņu zālē – ērti un emocionāli uzlādējoši tas bija gan donoriem, gan mediķiem.

Autore: ASTRA ZAGORSKA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px