Pagājušajā otrdienā Madonā tika sagaidītas sociālās aprūpētājas Sabine Penčeka (Sabine Penczek) un Martina Šreibere (Martina Schreiber) no Vaijes. Sociālās aprūpētājas Madonā uzturējās piecas dienas, kuru laikā apskatīja gan ar darbu saistītas iestādes, gan kultūras un mākslas objektus – Cesvaines pili, Barkavas katoļu baznīcu, Cesvaines pansionātu, J. Seiksta darbnīcu, muzeju un izstādes.
Ceturtdien Madonas rajona padomē tika rīkota pieņemšana, bet piektdien – sadraudzības vakars kopā ar Madonas-Vaijes draudzības biedrības biedriem.
– Uz Madonu atbraucām tādēļ, ka pašas esam saistītas ar sociālo darbu. Gribējām redzēt, kā strādā citās valstīs. Pie mums bija ieradušies kolēģi no Latvijas, tāpēc radās interese par sociālo aprūpi šeit. Esmu sapratusi, ka daudz jādara sociālās aprūpes jomā. Viesojāmies Madonas pansionātā, Barkavas pansionātā un sociālajā centrā, kur tuvāk iepazināmies ar sociālā aprūpētāja darbu, – "Staram" pastāstīja Sabīne Penčeka.
– Madona ir ļoti skaista, jauka pilsēta. Mūs ļoti draudzīgi uzņem. Iespaidu ir daudz un patīkami. Pa šīm dienām esam redzējušas skaistas vietas. Vispirms tas man jāapdomā sevī, – savos iespaidos dalījās Martina Šreibere.
Par darbu Vācijā Sabine Penčeka sacīja: – Vācijā mēs abas nodarbojamies ar ambulanto aprūpi. Tā ir mājas aprūpe. Mēs to neesam redzējušas Madonā, tāpēc ir grūti teikt, cik attīstīta tā ir pie jums. Ambulantā aprūpe no citiem aprūpes veidiem atšķiras ar to, ka es eju pie cilvēkiem uz māju, esmu viņu viesis. Jārīkojas atbilstoši apstākļiem.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 22.05.2008.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
SANTAS JAUJENIECES foto