Šā gada aprīļa beigās Madonā, Saieta laukumā, tika uzstādīts visai iespaidīgs (tā izmērs ir 3 × 4 metri) vides monitors, uz kura jau vairāku mēnešu garumā Madonas iedzīvotāji un viesi var redzēt vairāku mūsu novada uzņēmumu reklāmas par to produktiem un sniegtajiem pakalpojumiem.
Saieta laukuma stacionārais vides monitors kopā ar tā mazāko „brāli", kas šobrīd uzstādīts Madonas sporta centrā, tika iegādāts Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Sociāli ekonomiskās attīstības, biznesa un sadarbības veicināšana pierobežas reģionos", un to kopējās izmaksas ir 70 586 eiro (monitoram Saieta laukumā – 52 091 eiro, bet Madonas sporta centrā – 18 495 eiro), no tiem teju 90 procentu sedz EstLatRus programmas ietvaros, 5 procenti – valsts finansējums, atlikušie 5 procenti – pašvaldības līdzfinansējums.
Bilde bija, tagad ir arī skaņa
Pagājušajā nedēļā saistībā ar Saieta laukuma vides monitoru notika vēl kāds pozitīvs notikums, proti, tam tika uzstādītas skandas. Uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas vadītājs Romāns Hačatrjans „Staram" pastāstīja, ka līdz ar skaņas pieslēgšanu vides monitoram uzņēmējiem šobrīd ir radīta iespēja monitoru izmantot audiovizuālas reklāmas izvietošanai.
– Jau līdz šim mums ir iesūtītas divu uzņēmumu reklāmas, kurām ir arī skaņas celiņš. Reklāma ikdienā tiks atskaņota klusā režīmā, lai, tikai atrodoties netālu no vides monitora, to varētu saklausīt. Lielākos pasākumos, kā, piemēram, Jaungada svinības ar valsts augstāko amatpersonu uzrunām, skaņas līmeni varēs paaugstināt. Skaņas pieslēgšana monitoram paver pašvaldībai plašākas iespējas tā izmantošanai. Uz tā var izrādīt izglītojošas filmas, novadā notiekošo un ne tikai mūzikas koncertus, – pastāstīja Romāns Hačatrjans.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.10.2014.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AGRA VECKALNIŅA foto