Vairākās vietās Madonā, kur iepriekšējo gadu vētras izgāza un sabojāja daudzus kokus, 2012. gada pavasarī plānots iestādīt 31 400 jaunu koku. Kokus stādīs Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) „Lauku attīstības programmas 2007.-2013. gadam" ietvaros.
Kā pastāstīja Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāja vietniece Gita Lutce, programmā ir izstrādāts projekts aktivitātes „Mežsaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana ugunsgrēka un/vai dabas katastrofu postījumu radītajās vietās" ietvaros, un tā īstenošana ilgs no 2012. gada 1. janvāra līdz 2013. gada 9. decembrim.
Plānots, ka Madonas novada pašvaldība iegādāsies 17 tūkstošus priežu ietvarstādu, astoņus tūkstošus bērzu ietvarstādu, kā arī četrus tūkstošus priežu kailsakņu stādu un 2,4 tūkstošus egļu kailsakņu stādu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.06.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA