Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Vēlas, lai saimniekotu nopietni

Redakcija

Autors • 18.12.2007.

Vēlas, lai saimniekotu nopietni
Burtu lielums

„Stars" jau informēja, ka aizvadītajā nedēļā Madonas mūzikas skolā notika Madonas pilsētas domes un pašvaldības uzņēmumu vadītāju tradicionālā tikšanās ar iedzīvotājiem, ritēja saruna par pilsētas apsaimniekošanas problēmām, par siltuma un ūdens nodrošināšanu, par ēku siltināšanu un arī atkritumu izvešanu. Galvenie runātāji šoreiz bija pašvaldības uzņēmumu vadītāji Guntars Dambenieks, Uldis Lielvalodis un Guntars Dzenis.

Mājas pārstāvju klātbūtnē

Kad akciju sabiedrības "Madonas ūdens" valdes priekšsēdētājs Guntars Dambenieks beidza stāstīt par sava uzņēmuma saimniecisko darbību, plaši raksturojot to ar daudziem skaitļiem, pie vārda tika arī iedzīvotāji. Vairums no viņiem pauda satraukumu par koeficientu piemērošanas mehānismu, aprēķinot samaksu par patērēto ūdeni. Pirmais runāja madonietis Jānis Jakovičs. Viņš teica: – Būtu vēlams, lai, uzstādot mājā jaunu ūdens skaitītāju, klāt pieaicinātu arī mājas pārstāvjus, lai mēs varētu pārliecināties, kad tas tiek nomainīts un vai jaunais skaitītājs ir vai nav sertificēts. Būtībā vēlams arī rēķinā norādīt skaitītāja numuru. Kāpēc to saku? Tāpēc, ka 2006. gada 16. decembrī "Madonas ūdens" mūsu mājā, Raiņa ielā 19a, nomainīja skaitītāju. Līdz tam bija liela starpība starp dzīvokļu un kopējā skaitītāja rādītājiem. Tagad tie ir daudz mazāki. Secinu, ka vecais kopējais mājas skaitītājs rādīja nepareizus mērījumus. Kas atmaksās par 2006. gada nepareizajiem rādītājiem? Interesanti, ka ūdens patēriņš pēc dzīvokļu skaitītājiem paliek apmēram tāds pats kā bija agrāk. Saprotams, ka Jāņa Jakoviča ierosinājumu var un vajag izpildīt.

Cita sāpe bija Rūpniecības ielas 18b iedzīvotājam, kas sacīja:
– Mūsu mājai ir milzīgs koeficients, tas nav normāli, ka pazūd apmēram 40-50 kubikmetru ūdens. Kā tas var būt? Tādu daudzumu nozagt nav iespējams. Mūsu lūgums – mājā uzstādīt jaunu skaitītāju. Mums, Rūpniecības ielā 18b, vispār nav kopējā ūdens skaitītāja, tas atrodas kaut kur Veidenbauma ielā. Varbūt kaut kas izmainīsies, ja mūsu mājā būs savs kopējais skaitītājs, tūkstošus jau tas nemaksā.
Patiešām, grūti saprast, kāpēc Rūpniecības ielā 18b līdz šim nav sava kopējā ūdens skaitītāja.

Par kopējiem ūdens skaitītājiem runāja arī citi. Kāda iedzīvotāja aicināja uzstādīt tikai jaunus kopējos ūdens skaitītājus, nevis lietotus, kaut arī tie būtu pārbaudīti.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 18.12.2007.

Autors: GUNĀRS ZEMZARS

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px