Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Vēlas atgūt pašvaldības īpašumu

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 16.12.2014.

Vēlas atgūt pašvaldības īpašumu
Burtu lielums

Jau vairākus gadus tukša stāv Iekšlietu ministrijas (IeM) īpašumā esošā ēka Ozolu ielā 24, Madonā, taču, iespējams, drīzumā ēka atkal atgriezīsies pašvaldības īpašumā, kas to vēlas izmantot savu funkciju pildīšanai.

Ilgus gadus šī ēka bija bieds tiem nepilngadīgajiem, kas nonāca konfliktā ar likumu, jo Madonas rajona policijas pārvaldes ēkā strādāja nepilngadīgo lietu inspektors. Kopš 2009. gada, Madonas rajona policijas pārvaldei pārdzīvojot vairākas reorganizācijas, ēka stāv tukša un pavasara, vasaras sezonā parasti ieaug krūmos un leknā zālē. Par nesakopto īpašumu ne reizi vien „Starā" ir vērsušies apkārtējo māju iedzīvotāji.
Pirms pāris gadiem „Starā" sniedzām IeM Administratīvā departamenta nu jau bijušās Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas sabiedrisko attiecību speciālistes Gunitas Sapožņikovas atbildi uz jautājumu, kādi ir IeM plāni attiecībā uz šo īpašumu. Tika atbildēts, ka minētais IeM nekustamais īpašums ir nodots pārvaldīšanā un apsaimniekošanā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldei. Samazinoties Vidzemes reģiona pārvaldē nodarbināto skaitam, kā arī lietderīgas finanšu līdzekļu izmantošanas dēļ īpašums netiek izmantots dienesta funkciju nodrošināšanai un īpašuma uzturēšanai tiek lietoti minimāli resursi. 2011. Gadā tika veiktas sākotnējās darbības nekustamā īpašuma atsavināšanai.
Savukārt 2012. gadā par nekustamo īpašumu interesi izrādīja sabiedriskā organizācija IPA (Starptautiskā policijas asociācija), un jautājums par nekustamā īpašuma turpmāku izmantošanu, apsaimniekošanu un uzturēšanu ir aktualizēts.

Lūdz nodot pašvaldībai

Šī jautājuma aktualizēšana ir notikusi arī Madonas novada pašvaldībā – Madonas novada pašvaldības domes 27. novembra sēdē tika lemts par nekustamā īpašuma Ozolu ielā 24, Madonā, iegūšanu pašvaldības īpašumā. Madonas novada pašvaldības domes sēdē juridiskās nodaļas jurists Helmuts Pujats deputātiem ziņoja, ka Ozolu ielā 24 esošais nekustamais īpašums sastāv no zemesgabala 765 kvadrātmetru apmērā un administratīvās ēkas. – Īpašumu līdz šim lietoja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirknis. Pašlaik policijai šis īpašums nav nepieciešams. Nekustamā īpašuma īpašnieks ir Latvijas Republikas Iekšlietu ministrija, ko apliecina ieraksts Madonas pilsētas zemesgrāmatu nodalījumā, – informēja Helmuts Pujats.
Domes deputāti pieņēma lēmumu lūgt nodot Madonas novada pašvaldībai bez atlīdzības nekustamo īpašumu Ozolu ielā 24, kas sastāv no zemesgabala 765 kvadrātmetru apmērā un administratīvās ēkas.
Minētais nekustamais īpašums ir nepieciešams šādu pašvaldības autonomo funkciju nodrošināšanai – nodrošināt veselības aprūpes pieejamību, kā arī veicināt iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu un sportu; sniegt palīdzību iedzīvotājiem dzīvokļa jautājumu risināšanā.
Šis domes lēmums balstīts uz Publiskas personas mantas atsavināšanas likumu un likumu „Par pašvaldībām". Pirmajā noteikts, ka valsts nekustamo īpašumu var nodot bez atlīdzības atvasinātas publiskas personas īpašumā. Ministru kabinets lēmumā par valsts nekustamā īpašuma nodošanu bez atlīdzības atvasinātas publiskas personas īpašumā nosaka, kādu atvasinātas publiskas personas funkciju vai deleģēta pārvaldes uzdevuma veikšanai nekustamais īpašums tiek nodots.
Likums „Par pašvaldībām" savukārt nosaka, ka pašvaldība nodrošina veselības aprūpes pieejamību, kā arī veicina iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu un sportu. Šajā likumā arī noteikts, ka pašvaldība sniedz palīdzību iedzīvotājiem dzīvokļa jautājumu risināšanā. Minētās ir pašvaldības autonomās funkcijas. Minētajā likumā arī noteikts, ka dome var izskatīt jebkuru jautājumu, turklāt tikai dome var lemt par nekustamās mantas iegūšanu pašvaldības īpašumā.

No slimnīcas līdz policijai
Domes sēdē izvērsās neliela diskusija par nekustamā īpašuma vēsturi un ēkas tālāko izmantošanu, ja to izdosies pašvaldībai atgūt. Bijušais Madonas slimnīcas vadītājs, domes deputāts Bruno Kokars atminējās, ka savulaik pēc Līvānu projekta būvēto ēku Ozolu ielā 24 cēlusi Madonas slimnīca. Šobrīd, kā z ināms, ieraksts Zemesgrāmatā liecina, ka īpašums ir reģistrēts uz IeM vārda.
Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters uzsvēra, ka ēku policijai tās funkciju veikšanai savulaik nodevusi Madonas pilsētas dome. Šobrīd situācija ir mainījusies, policijai tās funkciju veikšanai īpašums vairs nav nepieciešams, tādēļ to var prasīt atpakaļ. Viņš arī piebilda, ka pirms nedaudz vairāk nekā desmit gadiem Madonas pilsētas pašvaldība ieguldījusi pamatīgus līdzekļus ēkas remontā
~ Ls 20 000.
– Šī ir bijusi pašvaldības māja, un tai var rast pielietojumu. Vienu stāvu var veltīt veselīga dzīvesveida uzturēšanai, savukārt, otrais stāvs var būt kā dienesta viesnīca, – vienu no iespējamajiem variantiem, kā turpmāk izmantot bijušo policijas iecirkņa ēku Jaunlazdonā, minēja Andrejs Ceļapīters.
Izskanēja arī kāds priekšlikums ar humora pieskaņu, kas izgaismoja nebūt ne vieglu sociālu problēmu, proti, ēkā varētu ierīkot atskurbtuvi, jo, kā zināms, šobrīd ar smagā reibuma pakāpē esošajiem iedzīvotājiem jācīnās mediķiem veselības aprūpes iestādēs.

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px