Madonas pilsētas pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar SIA „Jēkabpils pakalpojumi" par nogādāto klaiņojošo dzīvnieku uzturēšanu patversmē un to apsekošanu. To, ka šāds līgums patiešām ir jau noslēgts, vakar „Staram" apstiprināja arī SIA „Jēkabpils pakalpojumi" valdes priekšsēdētājs Gunārs Spalis.
Neviens klaiņojošais suns no Madonas pagaidām vēl nav atvests, bet šāda iespēja pastāv. Katrā ziņā līgums ir parakstīts. Tas gan tika izdarīts pēc zināmām pārdomām, jo klaiņojošo suņu jau mums pašiem Jēkabpilī ir pietiekami daudz. Taču – kā lai atsaka kaimiņiem palīdzēt risināt šo visā valstī aktuālo problēmu? Turklāt, kā rāda pieredze, arī suņu saimnieki, uzzinot, ka viņu mīluļi var nonākt dzīvnieku patversmē, daudz rūpīgāk sāk tos pieskatīt un neļauj klīst savā vaļā. Jāņem vērā, ka nebūt ne visi dzīvnieki, kas klaiņo apkārt, ir palikuši bez saimnieka, – atzīmē Gunārs Spalis.
Dzīvnieku patversme Jēkabpilī atrodas Zvaigžņu ielā 1a. Tajā dzīvnieki tiek uzturēti saskaņā ar „Dzīvnieku aizsardzības likuma" noteikumiem un ieteikumiem. Patversmē ir pieejams arī kinologs, un dzīvnieku apsekošanā tiek pieaicināts veterinārārsts. Dzīvnieki, protams, tiek pabaroti. Tāpat tiem tiek meklēti jauni īpašnieki, ja pēc tiem neierodas iepriekšējie saimnieki. Pārdoti tiek tikai sterilizēti dzīvnieki pēc 15 novērošanas dienām patversmē. Un vienīgi ārkārtas gadījumos, t. i., pēc veterinārārsta atzinuma, ja dzīvnieks ir slims, vecs, bīstams apkārtējiem, tiek veikta eitanāzija (to veic veterinārārsts).
Madonā noķertie klaiņojošie dzīvnieki pirmās divas nedēļas tiks turēti suņu pagaidu izmitināšanas nojumēs tepat pilsētā. Tātad saimniekiem pēc dzīvnieku uzturēšanās izdevumu segšanas būs visas iespējas savu mīluli saņemt atpakaļ, bet, ja šāda vēlme netiks izrādīta, tas tiks aizvests uz dzīvnieku patversmi Jēkabpilī, un kas zina, kāds liktenis tam būs lemts – atgriezties mājās, tikt pie jauna saimnieka vai pēc eitanāzijas tikt kremētam.
Klaiņojošo dzīvnieku izķeršana sabiedrībā ir ļoti jūtīgs jautājums. Par to liecina arī lasītāju reakcija pēc iepriekšējām līdzīgām publikācijām, kad redakcijā atskanēja vairāki satraukuma pilni zvani. Kāda iedzīvotāja bija ļoti nobažījusies, paužot satraukumu, vai netiks izķerti visi suņi pēc kārtas un vai tos neizmantos nezin kādiem mērķiem – varbūt pat apēšanai…
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 24.01.2008.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA