Vienā no Madonas pilsētas domes sēdēm tika izskatīts jautājums par dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta piešķiršanu. Jau vairākus gadus Madonas pilsētas pašvaldība piedalās programmā, kurā pusi no piešķirtā dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta sedz valsts, bet pusi – pašvaldība.
Pagājušajā gadā šāds pabalsts Madonas pilsētas iedzīvotājiem, kas bija uz to pieteikušies saskaņā ar Madonas pilsētas domes saistošajiem noteikumiem „Vienreizēja dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta piešķiršanas kārtība un apmērs", tika piešķirts par kopējo summu Ls 22 000. Šādu lēmumu Madonas pilsētas domes deputāti pieņēma, neraugoties uz to, ka sākotnēji LR Ekonomikas ministrija prognozēja, ka tiks samazināta valsts daļa – no Ls 11 000 uz Ls 7000.
Taču pagājušā gada novembra beigās Madonas pilsētas dome saņēma LR Ekonomikas ministrijas vēstuli ar patīkamu ziņu par iespēju Madonas pilsētas domei saņemt papildu līdzfinansējumu dzīvojamo telpu atbrīvošanas pabalstu nodrošināšanai 2008. gadā iepriekš paredzētajā apjomā, līdz ar to pašvaldības deputāti pieņēma lēmumu par dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstu vēl vienam Madonas pilsētas iedzīvotājam.
Kā „Staram" skaidro domes attīstības nodaļas vadītāja vietnieks Aldonis Rībenieks, uz šādu vienreizēju pabalstu var pretendēt personas, kas atbrīvo dzīvojamo telpu, kura atrodas denacionalizētā vai likumīgajam īpašniekam atdotā mājā un kuru tās ir lietojušas līdz īpašuma tiesību atjaunošanai, vai arī minētās personas tiek izliktas no dzīvojamās telpas likuma „Par dzīvojamo telpu īri" 28.2., 28.4. un 28.5. pantā paredzētajos gadījumos.
Patlaban (līdz 1. maijam) var pieteikties uz pabalsta saņemšanu 2010. gadā. Personas, kuras vēlas to saņemt, iesniedz dzīvokļu jautājumu komisijai rakstveida iesniegumu un nepieciešamos dokumentus.
Madonas pilsētas dome piešķir pabalstu reģistrācijas secībā. Pabalsta lielums ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, tai skaitā arī no ģimenes locekļu skaita.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 27.01.2009.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA