Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Vandaļi nesaudzē pilsētas simbolu

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 31.08.2017.

Vandaļi nesaudzē pilsētas simbolu
Burtu lielums

Kādu laiku Madonas pilsētā nebija gadījies dzirdēt par to, ka tiktu izdemolēta kāda pietura, rotaļu laukums vai vides objekts, taču pagājušās nedēļas nogalē šo klusumu pārtrauca Saules ielā esošas autobusa pieturas izdemolēšana, bet dienu vēlāk no vandaļu rokām cieta arī viens no trim mākslinieka Imanta Spridzāna uz Madonas 90 gadu jubileju darinātajiem gaiļa tēliem. Pie Madonas kultūras nama skvērā novietoto „Gaili mākslinieku", kas darināts no koka konstrukcijas un linoleja, demolētāji bija burtiski pārrāvuši uz pusēm.

Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris pauda nožēlu, ka Madonā atkal jāsaskaras ar šādu iedzīvotāju rīcību.
– Esam policijā iesnieguši zaudējumu tāmi, un ar šo jautājumu viņi šobrīd strādā. Pēc cilvēku teiktā, šis varētu būt vienas jauniešu kompānijas roku darbs. Diemžēl nedz pie kultūras nama, nedz autobusa pieturas vietā nav uzstādīta videonovērošanas kamera, tādēļ pašu pārkāpuma brīdi ierakstā fiksēt nav izdevies. Žēl, ka atkal jārunā par šo problēmu, ar kuru visu vasaru pilsētā nebijām saskārušies. Nesaņēmām informāciju nedz par salauztiem soliņiem, nedz sadauzītām atkritumu urnām un rotaļu iekārtām, bet tagad šī problēma atkal ir aktualizējusies. Cerams, ka ne uz ilgu laiku, – situāciju komentēja Guntis Ķeveris.
Madonas novada pašvaldība šobrīd iegulda lielus līdzekļus bērnu rotaļu laukumu iekārtu piegādē un uzstādīšanā visā Madonas novadā. Tostarp arī Madonā Upes ielas skvērā un Priežu kalniņā par vairāk nekā 100 000 eiro paredzēta jaunu rotaļu iekārtu iegāde un uzstādīšana.
– Protams, mums ir bažas, ka var parādīties cilvēki ar tieksmi visu demolēt un vienā dienā iznīcināt to, ko pašvaldība par lieliem līdzekļiem sabiedrības labā būs paveikusi. Šīs bažas mazinās tas, ka katrā no laukumiem būs uzstādītas trīs līdz četras videonovērošanas kameras, kas nosegs visu laukuma teritoriju. Jau šobrīd Madonā ir aptuveni 20 novērošanas kameru, kas ļauj noskaidrot šādu noziegumu un huligānisku darbību veicējus. Kameras ir kvalitatīvas un ļauj piefiksēt gan nozieguma veikšanas brīdi, gan šo cilvēku tālāko pārvietošanos pilsētā. Pie iesāktā nedomājam apstāties, un kameru skaits pilsētā tikai palielināsies, jo, kā jau tika minēts, pašvaldība iegulda lielus līdzekļus pilsētvides labiekārtošanā, ierīkojot rotaļu laukumus un citus objektus, tādēļ jācenšas to nosargāt, – sacīja pilsētas pārvaldnieks.
Guntis Ķeveris aicināja arī pašu sabiedrību aktīvāk iesaistīties. Kļūstot par lieciniekiem kādam vandalisma aktam, nevajag baidīties par to ziņot pašvaldības kārtībniekiem un policijai. To var darīt arī anonīmi.
– Noķerot dažus vandaļus, pārējie norimsies, – norādīja Guntis Ķeveris.


01.09.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px