Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Valsts prezidents tiekas ar skolu jauniešiem

Redakcija

Autors • 07.06.2008.

Valsts prezidents tiekas ar skolu jauniešiem
Burtu lielums

30. maijā Madonas pilsētas kultūras namā, ievadot pilsētas svētku moto „Izglītībai – 100", Valsts prezidents Valdis Zatlers tikās ar pilsētas 1. vidusskolas, 2. vidusskolas un Valsts ģimnāzijas audzēkņiem un skolotājiem.
Pēc īsas uzrunas prezidents bija gatavs atbildēt uz klātesošo jautājumiem.

– Jūs teicāt, ka izglītības sistēma mums ir laba, bet es teiktu, ka tā ir pat pārāk laba: es beigšu 8. klasi, un ar mokām tiku tai pāri. To, ko mācījos 7., 8., 9. klasē, mamma savulaik mācījās tikai vidusskolā, un mana māte bija izcilniece…

Valdis Zatlers: – Ārsti parasti lieto latīņu izteicienus, un viens no tiem skan tā, ka tikai grūtās un smagās mācībās rodas labs rezultāts. Katram cilvēkam ir noteikts spēju līmenis, un tas ir jāapzinās. Tomēr mācīties ikvienam jāuzdod nedaudz virs šī spēju līmeņa, tad cilvēks būs laimīgs un atradīs savu vietu sabiedrībā. Ja indivīds sāk darīt divreiz vairāk, nekā ir viņa spējās, viņš kļūst nelaimīgs, jo nespēj piepildīt savus sapņus. Spēju robežās savukārt jāstrādā ļoti sūri. Dzīve mainās, mums, latviešiem, ir jāatrod sava vieta pasaulē, ir jākonkurē ar pārējiem, un izglītība ir tā, kas to nodrošina.

– Ko jūs domājat par skolas formām?
– Būtu jāpajautā, ko jūs paši par tām domājat. Vecajās demokrātijas tradīciju valstīs, kur ir privātskolas, kur bērni mācās par lielu samaksu, formas nereti ir prestiža lieta. Ar tām audzēkņi lepojas, jo tas parāda piederību noteiktai skolai. Vai mums to vajag, ir jautājums vispirms jums pašiem. Kā labāk jutīsities: formās tērpti un lepni par šo skolas atšķirības zīmi vai katrs ģērbsies pa savam, izpaužot savu personību. (Uzrīkojot improvizētu balsošanu, par formām zālē nobalsoja klātesošo mazākums. – Aut.)

– Bērni no nelabvēlīgām ģimenēm formas nevar atļauties, jo tās ir dārgas. Kāds ir jūsu komentārs?
– Ģimene patiešām ietekmē to, ko bērns var atļauties un vai viņš vispār var atļauties apmeklēt skolu. Mans lozungs ir „Neviens bērns ārpus skolas", un šai ziņā būtu jādomā par to, kā bērnus no nelabvēlīgām ģimenēm atvest uz skolu. Valstij būtu jādod viņiem brīvas pusdienas, par brīvu jādod arī skolas forma. Ja skolas vide būs tāda, ka šiem bērniem skolā patiks, viņiem radīsies interese par zināšanām, viņi sapratīs, ka ar mācībām var izrauties no nelabvēlīgās vides. Gribu aicināt arī jūs, skolēnus, ar savu piemēru bērnus no nelabvēlīgajām ģimenēm piesaistīt skolai.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 07.06.2008.

Autore: INESE ELSIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px