Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Vairāk nekā pusē māju kurina

Redakcija

Autors • 13.10.2010.

Burtu lielums

Apkures sezona Madonas pilsētā ir sākusies vairāk nekā pusē māju. Daudzviet Latvijā, pieslēdzot siltuma padevi, vairs nevadās pēc MK noteikumos apstiprinātajiem kritērijiem, proti, ka apkures sezona ir jāuzsāk, ja vidējā temperatūra trīs dienas pēc kārtas ir bijusi 8 grādi vai mazāk. Tas, kad sākt kurināt, iedzīvotājiem tagad ir jāizlemj pašiem.

Citur pasaulē attiecībā uz apkures sezonas sākumu gan tik liela demokrātija netiek ievērota. Kā otrdienas vakarā izskanēja televīzijā, piemēram, Maskavā siltums visās daudzdzīvokļu mājās tika padots 12. oktobrī.

Šajā jautājumā tik tiešām iedzīvotājiem ir grūti vienoties. Vienmēr būs tā, ka daļa, īpaši ģimenes ar maziem bērniem, iestājoties vēsam un drēgnam laikam, jau septembrī gribēs dzīvot siltos dzīvokļos, bet šādas ģimenes parasti ir mazākumā. Turpretī citi sakarā ar lielajiem siltuma rēķiniem ir par to, lai apkures sezonu uzsāktu iespējami vēlāk. To, kāda situācija ir izveidojusies Madonas pilsētā, aizvakar lūdzu raksturot SIA „Madonas siltums" valdes locekli Uldi Lielvalodi.

– Siltuma padeve ir pieslēgta daudzdzīvokļu māju lielākajā daļā. Līdz otrdienas pēcpusdienai siltums ir padots 52% objektu. Apkures sezonas sākums ir atkarīgs no mājas valdes vai mājas vecākā. Pēc iesnieguma saņemšanas vai mājas vecākā telefoniska paziņojuma siltums tiek arī pieslēgts, – atzina Uldis Lielvalodis.

Neliela aizķeršanās gan ir attiecībā uz dažām firmām, veikaliem, kas nav samaksājuši par iepriekšējā apkures sezonā saņemtajiem pakalpojumiem. Vispirms ir jānorēķinās, tikai tad var gaidīt siltumu. Arī daļa iedzīvotāju SIA „Madonas siltums" joprojām ir parādā ievērojamas summas, dažiem parāds sasniedzis pat astronomisku summu – Ls 1000 un vēl vairāk. Taču viņu dēļ, iestājoties vēsam laikam (vakar jau parādījās pirmās sniega pārslas), pārējiem iedzīvotājiem nav jācieš. Ja vien mājas valde ir vienojusies un mājas vecākais lūdz pieslēgt siltumu, tas tiek arī izdarīts, un apkures sezona sākas.

Vai apkures sezonas uzsākšanu nav kavējušas kādas tehniskas problēmas? Atbildot uz šo jautājumu, SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis uzsvēra, ka tādu vismaz tajās mājās, kurās iekšējos tīklus apkalpo SIA „Madonas siltums", nav bijis.

– Mēs jau pirms apkures sezonas sākuma laikus pārbaudām, vai visas tehniskās ierīces, siltummezgls, cirkulācijas sūkņi ir kārtībā. Pārliecināmies arī par to, vai vasarā sakarā ar dzīvokļu remontu daudzdzīvokļu mājās no sistēmas nav izlaists ūdens. Ja konstatējam to, tad sistēmu no jauna piepildām ar ūdeni, lai tad, kad iedzīvotāji pieprasītu pieslēgt siltuma padevi, varētu to darīt bez vilcināšanās. Katrā ziņā tiem, kas grib dzīvot siltumā, tas tiek nodrošināts. Pagaidām sūdzības no iedzīvotājiem neesam saņēmuši. Tiesa, bieži vien iedzīvotāji, ja ir kādas problēmas, vispirms zvana „Stara" redakcijai, kaut gan vajadzētu sākt ar mūsu uzņēmumu un mūs par tām informēt, lai ātrāk varētu tās novērst, – akcentēja Uldis Lielvalodis.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px