Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Vai šķirosim atkritumus?

Redakcija

Autors • 11.10.2008.

Vai šķirosim atkritumus?
Burtu lielums

Šāds jautājums daudziem, iespējams, šķiet nevietā, jo vai tas vispār var būt, ka tagad, kad Jelgavā atklāta Baltijā modernākā plastmasas pudeļu pārstrādes rūpnīca, mēs vairs nešķirosim atkritumus.

Turklāt Madonas pilsētā dalītā atkritumu šķirošana notiek jau vairākus gadus. Konteineru laukumos, pateicoties SIA „Madonas namsaimnieks" un SIA „Eko Reverss" sadarbībai, ir izvietoti dzeltenie konteineri (pavisam piecpadsmit) PET pudeļu, tetrapaku, stikla pudeļu un burciņu utt. šķirošanai.

Taču, izrādās, augstā inflācija būtiski skārusi arī šo jomu, un patlaban atklāts ir jautājums, vai arī turpmāk Madonas pilsētā iedzīvotāji plastmasas pudeles un līdzīga veida atkritumus varēs izmest atsevišķos konteineros. Kā sarunā atzīst SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Guntars Dzenis, visticamāk, kādu laiku – līdz Vidusdaugavas atkritumu šķirošanas un pārstrādes poligona un centru būvniecības projekta īstenošanai – madoniešiem šādas iespējas nebūs.

Jāsedz transporta izmaksas

– Esam saņēmuši Rīgas firmas SIA „Eko Reverss" vēstuli, kurā tā informē, ka sakarā ar transporta izmaksu sadārdzināšanos un lielajiem pārvadāšanas attālumiem ar oktobri pārtrauc dalītās atkritumu šķirošanas konteineru apkalpošanu. Ja vēlamies, lai sadarbība turpinātos, mums jāsedz transporta izmaksas. Pieņemot, ka dzeltenos konteinerus izved reizi mēnesī, gadā tam nepieciešams gandrīz 4000 latu. Viens brauciens izmaksā 350 km x Ls 0,90= Ls 315. Tarifā šos izdevumus nevar ierēķināt, tātad – vai nu jāpiesaista cits finansēšanas avots, vai no šāda pakalpojuma ir jāatsakās, – situāciju skaidro Guntars Dzenis.

SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis vairāk sliecas uz to, ka dalītā atkritumu šķirošana dzeltenajos konteineros uz pusgadu vai gadu, kamēr SIA „Madonas namsaimnieks" bāzē Augu ielā tiks uzcelta atkritumu šķirošanas līnija, būs jāpārtrauc un uz kādu laiku jāatgriežas pie vecās kārtības, proti, visi atkritumi jāmet vienā konteinerā, tos nešķirojot.

– Diemžēl arī cilvēku attieksme pēdējos gados ir mainījusies uz slikto pusi. Sākumā dzeltenajos konteineros tika izmesti paredzētie atkritumi, bet tagad tur sabāž visu, kas gadās pa rokai. Pat sprāguši kaķi tur ir atrasti… Tāpat liela daļa dzelteno konteineru ir aprakstīti, apzīmēti un tiem nodarīti arī cita veida bojājumi, – sašutumu neslēpj Guntars Dzenis.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 11.10.2008.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px